Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d (857) - Silnik

Na liście zabraknie 735 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Puffy
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Silnik jest ciut za słaby, szczególnie czuć to przy wyprzedzaniu na trasie. W mieście jest dobrze. Sam silnik nigdy mnie nie zawiódł. Leję półsyntetyk i prawie go nie zużywa (na 15tys. km dolewam około 300ml). Świece po ostatnej wymianie były w b.dobrym stanie, co dobrze świadczy o kondycji jednostki napędowej.
~katchor
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
1.1 na gazie dobrze sprawuje się w mieście (Warszawa), jednak na trasie przydałoby się więcej mocy (szczególnie przy wyprzedzaniu). Po założeniu gazu nie stracił wiele. Jeżdżę nie więcej niż 110-120 km/h ale roznujałem go do 145 (LPG) i jeszcze by trochę poszedł. Z elastycznością nie narzekam - na miasto wystarczy.
~lewyy
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Nie pali zbyt dużo, dynamiczny do jazdy po mieście. Niestety w trasie mocno brakuje mocy, a jeśli chcesz wyprzedzić auto musisz upewnić się że: a) zredukowałeś bieg do 2/3 b) masz przed sobą prostą o długości 2 kilometrów. Spalanie na poziomie 5 litrów latem, do maksymalnie 5.8 po mieście to niezły wynik.
~vroooom
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Dzięki czterem cylindrom jest w miarę cicho, miałem okazję jeździć niejednym trzycylindrowcem- hałasują jak kosiarki do trawy :) Jeżeli chodzi o elastyczność- mały moment obrotowy wymusza częste wachlowanie biegami. Ale jak już zredukujemy do czwórki, czy trójki, to autko wyrywa do przodu aż miło
~kmark
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Maly silnik, mala moc ale mozna z niego zadziwiajaco duzo wycisnac. Na trzecim biegu bez problemu 110 km/h co jest czasem przydatne przy wyprzedzaniu czegos dluzszego. Jest w miare cichy przy predkosciach do 110 km/h. Powyzej przeszkadza troche, ale bardziej denerwuje szum powietrza.
~aver@vp.pl
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Silnik chodzi ok. Z odpalaniem zero problemow nawet w mrozne dni. Mozna by się nawet pokusić o stwierdzenie ze jest zrywny, choć tylko do 80km/h. Potem juz tylko trzeba czekac i czekac. Do miasta ok, na trase raczej nie polecam, choc nawet przy 130 jest cichy i nie czuje sie predkosci.
~artur
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Ogolnie nie jest źle. Jeżeli jezdzimy w miescie bez problemów możemy przyśpieszyc czy włączyć sie do ruchu. Do 80km/h przyspieszenie sadze ze jest dobre. Powyżej 80 - 100km/h brakuje mu powera troche konikow za malo. Z silnikiem ogolnie nie bylo wiekszych problemów. Praktycznie nigdy mnie nie zawiódł.
~stresu@interia.pl
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
jak na taki samochód silnik 1.1 MPI to doskonałe rozwiązanie,dynamiczny, elastyczny w miarę cichy.Kupiłem nowy egzemplarz niestety po jakichś 10 tyś kilometrów zaczał "piszczeć" pasek klinowy (przy zimnym silniku) usterkę usunięto w serwisie, teraz mam prawie 16 tyś. i znowu zaczyna piszczeć:-)
~posiadacz sc i matiza matiz rulez
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
ludzie odradzam ten samochod wszyscy sie zachwycaja fiatem i vw ato takie szmelce mam sc od 2004 roku i stwierdzam zeto badziewie mam tez maiza z 99 roku z przebiegiem 160000 i nic nie musialem robic kolo niego a kolo sc musze caly czas cos wymieniac LIPA LIPA I JESZCZE RAZ LIPAAAAAAAAA

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~nosferatus
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
przy zimnym silniku słychać spod maski odgłos jakby pracował tam diesel a nie benzyniak,na luzie czasami szarpie z taką siłą jakby ktoś wjechał mi w tył-serwis nie znalazł żadnej usterki"to jest proszę pana normalne w tym samochodzie"tyle tylko usłyszałem,a potem nikt nie chciał ze mną rozmawiać
Fiat Seicento Hatchback 3d