Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d (857) - Silnik

Na liście zabraknie 735 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Homek
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Jak na tak lekkie auto (ok 750 kg) silnik 1.1 (54 km) jest idealny. W miescie zwawo przyspiesza, na trasie, jak go troche pokrecic, rowniez sobie niezle radzie (oczywiscie z max. 2 osobami na pokladzie... pozniej zaczynaja sie schody). Przy delikatnym wietrze w plecy i minimalnego doslownie pochylenia terenu udalo mi sie wycisnac 160 km/h. Kierowcy wyprzedzanych golfow zerkali troche z niedowierzaniem :))
~Azrael
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Po tym przebiegu niestety silnik ma swoje "humory" czasami 3-ci tłok poprostu idzie na wakacje, silnik niejest zły, udało mi się go podrasować do 93 kM bez rozwiercania ani uturbienia, stosuje olej półsyntetyczny ale osobom którym zdarzają się ubytki proponuje olej syntetyczny Mobil 1, skutecznie ODRADZAM STRUMIENICE ! niszczy tylko silnik lepiej jak ja zamontowac sportowy wydech od VW
~milka
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Instalacja gazowa została założona po 4 tys.na początku było ok. od 20 tys do 55 tys przebiegu były duże problemy z odpalaniem, samochód był na gwarancji , więc ciągle w serwisie.W końcu daliśmy spokój z serwisem ASo i skorzystaliśmy z pomocy fachowca od instalacji LPG.Po regulacji nie mamy żadnych problemów, a autko ma już 134 tys. przebiegu, z czego 130 tys na gazie!!!!!!!!!!!!!!!!
~redak17
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Kultura pracy silnika na średnim poziomie. Szczególnie przy zimnym silniku nie jest najlepiej. Moc 54 KM wystarczy do sprawnego poruszania się po mieście ale z max 2 osobami. Powyżej nie polecam. Elastyczność na trasie słaba, ale nie tragiczna. Na czwórce można wyprzedzać. Stwierdzam że jest to najsłabszy silnik (jaśli chodzi o moc) jaki powinno się montować w SCQ (dobrze że wycofali pozostałe).
~Olo
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Po mieście spoko. Rusza żwawo, ale elastyczność podczas jazdy powyżej 50 km/h jest fatalna. Praktycznie, żeby dobrze przyśpieszyć powyżej 50 km/h trzeba mocno zredukować na bardzo duże obroty, bo inaczej nici. Ale pozatym autko spoko. Po mieście super, a na trasy najlepiej nastawić się raczej na płynną jazdę (tzn bez przyśpieszeń) ale nie oznacza to że wolną (spoko można sobie jechać 130-140 km/h
~agamemnon
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Zalety: - dosyć wyrównane rozwijanie mocy - stosunkowo cicho pracuje przy dużych prędkościach - niewielkie spalanie (średnio 5l) - tanie naprawy Wady: - za niska moc - słabe osiągi, bardzo słaba elastyczność - słaba dynamika na niskich obrotach - rozczarowujące osiągi na wysokich obrotach - brzydki, głośny dźwięk na wysokich obrotach (za wyjątkiem dużych prędkości)
~Mati
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Kulturę pracy silnika 1.1 można określić jako przeciętną. Jednostki z przebiegiem powyżej 80 k km są już dosyć głośne. Jeśli chodzi o elastyczność, to ta stoi już na kiepskim poziomie. Maks. moment obrotowy dostępny jest co prawda już przy niecałych 3000 obr/min., ale wynosi tylko 88 nm, co sprawia, że wyprzedzanie tirów nie należy do zbyt przyjemnych czynności : )
~Mtab
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Chyba największy plus tego autka, no może mógłby palić trochę mniej na tą pojemność, z drugiej strony to już nie najnowocześniejsza konstrukcja. Ogólnie bez zastrzeżeń, silnik ma duży zapas mocy, bezawaryjny. Może przyspieszenia nie są jakieś imponujące, ale pozwala rozpędzić się bezproblemowo do przyzwoitych prędkości rzędu 140-150 km/h (i pewnie więcej...).
~Krzysiek
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Silnik 1.1 był powodem decyzji o zakupie Seicento.Jednostka ogólnie spisuje się dobrze,zarówno w mieście,jak i na trasie.Szybka jazda,gwałtowne przyśpieszanie (a przyśpieszać potrafi nieźle) powodują jednak spore wibracje całego auta.Napewno lepsze osiągi niż w moim poprzednim Matizie - ale i tak spodziewałem się (biorąc pod uwagę różnicę w pojemności 800 do 1100) więcej.

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mikaelus
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Silnik z 1999 nie jest nową jednostką, więc trudno oczekiwać fajerwerków. Moc 54 KM też na kolana nie powala:) Na zimnym silniku często się muli przy wciśnięciu do deski. Mocna dwójka, ale do ilu się można rozpędzić na dwójce?;) Wyprzedzanie tylko na trójce przy olbrzymim ryku dobiegającym spod maski. Problemów technicznych z silnikiem nie miałem - to duży plus.
Fiat Seicento Hatchback 3d