Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d (857) - Silnik

Na liście zabraknie 735 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dominik
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Znakomity silnik Fire, sprawuje się bez zarzutu. Od nowości zalałem go olejem syntetycznym, obecnie przy 91000 km nie bierze ani grama oleju. Dobra elestyczność i wystarczające osiągi jak na to autko. Kultura pracy silnika pozostawia wiele do życzenia jedynie przy rozruchu na zimno, klepią zawory ale po rozgrzaniu jednostki te odgłosy znikają.
~Przemek z Wrocławia
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam Seicento na gazie i jestem z niego bardzo zadowolony. Mało pali i nic się nie psuje. Na mieście pali 8l gazu a na tresie schodzi do ok. 6,5l. Na miasto idealny a jesli chodzi o autostrade to 160km/h można nim śmiało polecieć. Spalanie gazu można oczywiście zmniejszyć ale nie warto bo wtedy "pali coś innego".
~thorgall
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
słabiutki, spala ok 7l gazu (cykl mieszany)na 100km, bardzo tani w eksploatacji i wlaściwie bezawaryjny i bezobsługowy (rozrząd to lancuch ktorego wlasciwie nie trzeba wymieniac, zawory samoregulujace sie ) jedyny problem to wycieki - koszt wymianyu szczelki pod pokrywa zaworow to 20 zł + uszczelka 5 zł, swiece sa po 10 zł kabelki to koszt ok 30 zł
~borys_x
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Stosunkowo slaby nawet jak na ta wage ale wystarczajacy do sprawnego poruszania sie po miescie. Na dluzsze trasy ostatecznie tez moze byc jednak jazda staje sie nudna. Zaleta jest oddawanie wiekszosci mocy juz przy nizszych obrotach. Silnik odporny na temperatury. Zawsze zapala nawet przy -26 stC choc wtedy slychac niepokojace odglosy.
~Marek
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Silnik ok! Gaz mam od nowosci, czasami bywaly problemy z ustawieniem, ale cos mi sie wydaje ze to majster nie potrafil ustawic, choc marudzil ze to wina przewodow (ale nie potrafil mi powiedziec jakie mam zalozyc zeby bylo ok). Zuzycie silnika na gazie takie jak na benzynie, oleju bierze tyle co na poczatku-nie ma potrzeby dolewac miedzy przeg
~eMGiek
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Jadąc samemu naprawde nie ma się czego wstydzić. Autko zbiera sie calkiem niezle i az przyjemnie czasem odstawiac lepsze samochody :) Niestety nie jest to auto autostradowe i okolice 130 km/h to granica komfortowej jazdy. Im szybciej tym glosniej i co gorsze zuzycie paliwa rosnie drastycznie. Dlatego polecam do miasta i niedalekich wypraw za miasto.
~m97@inetia.pl
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Mimo ze jest to tylko 900-tka, to w jezdzie po miescie jest idealny, ma dobrze zestopniowana skrzynie tak do 80 km/h. Ze swiatel zbiera sie bardzo dobrze, moze nawet duzo lepsze auta zadziwic :) Mozna spokojnie jezdzic 120-130, mozna rozpedzic nawet wiecej niz 140, ale wtedy to juz troche strach ze wzgledu na gabaryty i zawieszenie.
~El Habanero
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Dość dobre przyspieszenie. Prędkość wystarczająca w stosunku do stabilności pojazdu. Sprzęgło reaguje rozmaicie w zależności od stopnia nagrzania i lekko szarpie, ale "ten typ tak ma". Przegrzewa się po długim (godzinnym) staniu w korku. Serwis nie jest w stanie tego wyregulować, bo trudno tak nagrzać auto na stanowisku w takim stopniu.
~dearnock@wp.pl
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Na zimnym silniku coś delikatnie "klekocze" w silniku - po rozgrzaniu niemal tego nie słychać. I jeszcze jedno - 2 razy miałem przypadek, kiedy auto podczas postoju na światłach na skrzyżowaniu nagle zaczęło się całe trząść a następnie na przemian tracić i odzyskiwać obroty. Dodanie gazu zaradziło temu, jednak w serwisie nikt nie umiał mi pomóc.
Dziennik kosztów dla Fiat Seicento Hatchback 3d
6,8
8,1
~radekm
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Jesli jezdzisz sam to silnik naprawde daje rade. Jesli samochod wyprzedzany jedzie ok 80 km/h to tym Seikiem wyprzedzisz go w momencie, gorzej jesli wyprzedzany jedzie ok 100 wtedy musisz go wyprzedzac z biegu nr 5 wiec wiadomo ze wolniej. Sporo tez zalezy od wiatru jesli jest silny to znacznie spowalnia :).
Fiat Seicento Hatchback 3d