Lista ocen Fiat Stilo Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW 2001-2004 (55) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~babn@amuz.gda.pl
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Z perspektywy Seicento, to większe. Komputer pokładowy dyscyplinuje mnie i chyba bardziej uważam na spalanie w efekcie po roku i 20.000 km mam średnie spalanie - 7,25 l/100 (SC 1.1, 4 lata 62000 km - 6,63 l/100) nie trudno więc zauważyć, że koszty wzrosły o mniej niż 10%, ale komfort jazdy wrósł znacznie bardziej. Przy małym ruchu, po nie najlepszych drogach, leniwa (płynna) jazda 122,5 km z prędkością średnią 72 km/h i spalaniu 5,8 l/100km,...
~michalmrozek
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Czesci jedne z najtanszych na rynkku,ogromny rynek wtorny,bez problemu zalatwisz kazda czesc.Oplaty niskie ze wzgledu na maly silnik.Na miejsce jesli bedziesz go meczyl caly czas trzymal na wysokich obrotach to spali Ci 10-11 l ,gdy jezdze na deliverce jezdze szybko ale nie przeciagam go do max tylko 3 i 3,5 obrotow i zmiana biegu i jezdze po 120 km to w cyklu mieszkanym spala mi 7,5 l/100 km a w trasie to juz historia -5 l przy naprawde...
~TurboStilonek
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Koszty OC przy wszystkich zniżkach to niecałe 400 zł na rok. Z nieplanowanych napraw były: wymiana łączników stabilizatorów w zawieszeniu oraz sprężyn, przepustnicy (pojawił się Check engine) oraz przewody zasilające sterownik silnika (był problem z odpaleniem). Koszty związane z naprawą zawieszenia: około 2000 zł Wymiana przepustnicy: 750 zł Naprawa zasilania sterownika silnika: 250 zł.
~Tomek
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Średnie zużycie paliwa w codziennej eksploatacji to ok. 6.6 l/100km, ceny przeglądów w ASO wysokie (serwisuję auto w niezależnym warsztacie), w ASO serwisuję klimatyzację i wymieniam żarówki (fatalny dostęp-praktycznie niemożliwa wymiana we własnym zakresie). Części eksploatacyjne w cenach akceptowalnych (oczywiście poza ASO)
~luciano
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
zużycie opisałem wyżej ,jeżeli chodzi oceny to wymieniałem tarcze i klocki oraz napełniałem klimę. Nie było najtaniej bo wybrałem najdroższe jakie były, gdyż nie oszczędzam na bezpieczeństwie.I naprawiam w serwisie a nie U Rysia na kolanie.
~Lancer1990
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Silnik 1.2 co ma 85KM nie spala wiele, Jeżdząc dynamicznie po mieście spala 8-9 litrów na 100km zaś na trasie 5-6 litrów na 100km. Samochód jest w rodzinie od nowości i większych problemów czy napraw w samochodzie nie było a wszystko w okresie gwarancyjnym.
~arturo
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Jadąc ekonomicznie do 90 - 100km/h można osiągnąc ok. 5,5l a przy jeździe do 120km/h ale bez szaleństw - czasami coś wyprzedzając nieco ponad 6l. W mieście autko lubi sobie wypić. Osiągnięcie 9l nie stanowi dla niego problemu.
~Tomek
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
mi wychodzi przeciętnie 6.8-7 l/100 km w jeździe mieszanej z przewagą miasta. Biorąc pod uwagę spore (jak na swoją klasę ) rozmiary i sporą masę to całkiem dobrze. Niemiecka konkurencja wcale nie jest lepsza.!!!!!!
~galinski.p@wp.pl
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
7.0 - 7.4 w mieście, jakieś 6.5 - 7.0 na trasie - jak na wóz o masie 1200 kg to spalanie jest bardziej niż zadowalające. Muszę dodać jednak, że samochód z reguły eksploatowany przez 1 - 2 osoby na pokładzie.
~janosik ale z pomorza
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
od silnika 1.2 w mieście każdy oczekuje sporo a tu spalanie na poziomie 8,5 - 8,2 w mieście, a poza miastem 5,8 - 6,5. średnio 7,5 serwis w ASO mały - 250 zł, duży 450 zł dosyć drogo, i do tego dno.
Fiat Stilo Hatchback