Lista ocen Fiat Stilo (570) - Silnik

Na liście zabraknie 449 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzysiekk92
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
juz delikatnie powyżej 2000 obr/min wie, że żyje i jest bardzo żwawy, dobre osiągi przy niewielkim jak na tą pojemność zużyciu paliwa. Polecam motor 1,8 dla tych którzy chcą kupić Stilo. 1,6 jest znany z awaryjności, elektronika często szwankuje, do tego zawodne wtryskiwacze marki Bosh. w 1,8 zamontowano wtryskiwacze japońskie, spisują się bez zarzutu.
~Pedro
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Świetne auto. Mam samochód sprowadzony z Włoch. Co dziwne nie miał ani jednej ryski. Mam bardzo bogate wyposażenie nawet skórę. Samochód jest świetnie wykończony nic nie skrzypi nie puka. Jest dynamiczny i strasznie wygodny. Cena za ten samochód jest dość niska. Ale samochód jest warty wiele więcej. Może konkurować z niemieckimi samochodami.
~kubi
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Mało dynamiczny, zbiera się dosyć ospale i tak samo reaguje na gaz, zaczyna naprawdę fajnie jechać między 3000-4000 obrotow (czego nie polecam robić),w mieście spala swoje jak na tak niską moc, w trasie można zejść do ok. 7 l, raczej bezawaryjny ale nie mogę powiedzieć dużo w tym temacie bo nie jeżdżę nim długo.
~wwwilu
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
gadki o „awaryjnym” 1.6 powinno włożyć się między bajki. samochód ma 16 lat i ponad 170 tysięcy przebiegu, a kulturze pracy silnika nie mogę nic zarzucić. silnik przez rok i przy trochę ponad 6 tysiącach przebiegu „wciągnął” niecałe 100ml oleju, co uważam za rewelacyjny wynik. nie poci się, nie ma żadnych wycieków.
~Ria
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Chyba jeden z najlepszych silników w tamtych latach. Jednostka o bardzo przyzwoitych osiągach, dynamiczna przy stosunkowo niewielkim spalaniu i umiarkowanych kosztach eksploatacji, na duży plus jest brak DPF. Przebieg 350 000km olej 5w40 wymiana co 10 000km bez dolewek. Na drodze nie jedno nowsze auto zostaje w tyle.
~BP
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Silnik zgrabnie łączy kulturę pracy i sportowe zacięcie. Przy spokojnej jeździe wydaje miły dla ucha, niezbyt narzucający się pomruk. W wyższych rejonach skali obrotomierza dźwięk dobywający się spod maski podniesie ciśnienie każdemu kierowcy. Nie wiem czy jest sens pisać o elastyczności silnika w usportowionym samochodzie.
~przemo
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Silnik pracuje dosyć głośno jak na benzynówkę, ale dźwięk jest raczej przyjemny szczególnie dla kogoś kto lubi sportowe brzmienia. Najgorzej jest w przedziale obrotów 2500/min, poniżej i powyżej znacznie lepiej. Dobrze się zbiera, przyspieszenie bardzo dobre jak na tą pojemność szczególnie jak się wkręci powyżej 3500 :)
~jarekh
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Niezły, ale przy wyprzedzaniu dobrze jest mieć powyżej 3 ,5 tys.obr./min.Można kręcić do ok. 7 tys./min.i idzie bez problemów.Ok. 2,5 tys./min beznadziejny odgłos starej,zużytej pralki albo małej betoniarki.Ok.2 tys./min - aksamit głaszcze uszy.Powyżej 4 tys.łaskocze w dolnych partiach pleców. Można się przyzwyczaić.
~ss
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
od przebiegu ok. 3800km zaczął się psuc. Jakieś szarpania, dziwne odgłosy, gasnący silnik, wycieki oleju czy wreszcie zużycie 2l oleju silnikowego w dwa dni-jednym słowem tragedia. Złośc potęguje fakt, że niedouczony, niekompetentny i leniwy serwis - MOTOZBYT EŁK - w ciągu gwarancji nie uporał się z tymi usterkami
~buli
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Psiadam fiata stilo 19.jtd 115 km Dynamic (3 drzw)z2002 r.przebieg 70 tyś.Mogę z czystym sumieniem powiedzieć że auto to sprawdziło się lepiej niż się tegospodziewałem Spalanie na trasie Rz-ów Kołobrzeg z klimą to 5,3l rewelacja.Od zakup nie miałem żadnej awarii, raz oczywiście zapaliła ię lampka od poduszki pasażera .POLECAM.