Lista ocen Fiat Stilo (570) - Silnik

Na liście zabraknie 449 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MnS
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Mógłby być mocniejszy, ale niedostatki mocy dokuczają w zasadzie tylko podczas jazdy pod górę. Spala średnio 7-7,5l/100km. Od nowości niestety pożera pewne ilosci oleju 10W40 - co kilka tysięcy km trzeba dolać ok pół litra. Przyzwoita dynamika w wyższym zakresie obrotów (3500-4500/min). Elastyczność na przeciętnym poziomie, w okolicach 2000-2500obr/min silnik nie rozpędza dość ciężkiego auta zbyt sprawnie.
~riwo@interia.pl
Hatchback 1.9 16V JTD Multijet 150KM 110kW
Bardzo przyjemny silnik. Przy pracującej turbinie bardzo szybki i żwawy. W zależności od sposobu dodawania gazu czuć zmiany w dostarczaniu mieszanki (zasługa Common Rail 2 gen.). Co korzystnie wpływa na komfort jazdy i zużycie paliwa. Czas reakcji turbiny praktycznie nieodczuwalny. Jednak silnik jest dość głośny. Jest to oczywiście kwestia wytłumienia wnętrza, ale np. w Saabie ten sam silnik pracuje nawet głośniej.
~Bogdan
Kombi 1.8 i 16V 133KM 98kW
Bardzo dobrze się zbiera uwzględniając moc silnika do masy pojazdu, kiepsko się nim jeździ w korkach z uwagi na to, że trzeba dodać gazu aby ruszyć (w starych silnikach tego nie było.)Minus za wariator fazy, że już po 30 tys.km potrafi po uruchomieniu silnika przez chwilę \"klekotać\", poza tym silnik \"uwielbia\" olej trzeba niestety co około 1 tys. kontrolować i dolewać (słabe materiały i luzy)
~Grzmi
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Co do silnika to w zasadzie nie wiem czy można mówić o wadach z tytułu eksloatacji, posiadam samochód który przejechał ponad pół miliona kilometrów i nadal jest bardzo mocny, nie kopci nie psuje sie w zasadzie na tą ilość kilometrów mógł by, silnik i skrzynia biegów nie do zajechania ! głośny i klekocze zwłaszcza zimny poza tym goni po komorze silnika i przeenosi drgania na kierownice na luzie.
~Qb3k
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Bardzo dynamiczna jednostka, na trasie sporadycznie trzeba opuścić lewy pas ;) po 100k nadal nie bierze oleju mimo ze 200/h czesto ogladam na zegarze. Ten silnik na prawde pozwala cieszyć sie jazdą - wysoki moment obrotowy daje duza elastyczność, co nie wymaga machania lewarkiem i ta moc... trzeba tylko pamietać żeby dbac o turbinke: nie dawać pały na zimnym silniku i wystudzić po jeździe...
~Kacek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jednostka 1,9 JTD o mocy 115 KM naprawdę porwała moje serce. Dałem się zaskoczyć temu silnikowi. Na pokładzie 4 osoby i załadowany bagażnik po brzegi, a auto cały czas ma zapas mocy i solidne odejście. Przebieg 249000 miał w momencie, w którym go kupowałem. Teraz jest 256 tys., a ja nie widzę ubytków w mocy i różnicy w pracy silnika. Tankuję BP, czasem Ultimate.
~Bajubaj
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Jak na swoją moc i pojemność - dynamiczny, lecz paliwożerny i głośny. Lubi wysokie obroty. Trzeba się przyzwyczaić Warto uważać na paski rozrządu, kontrolować także stan oleju - szczególnie że przy przebiegach 150-200 tys lubią lecieć pierścienie. Duży plus za dostępność części - motor jest bardzo popularny i dużo przyjemniejszy i żwawszy niż stosowany później Oplowski 1.6
~Tomek z Gdańska
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Gdy kupiłem auto to te 115km działałe supeer! Natomiast z czasem silnik zaczął gasnąć i serwis przez długi czas nie mógł znaleźć przyczyny. Bujali się z tematem i po trzecim podejściu coś mi zrobli ?#? nie wiem co ?#? i już nie gaśnie :-))) Natomiast teraz silnik już po tej zmianie nie jest tak elastyczny i trochę muli. Dlatego moja ocena przęciętnie. Wcześniej było by dobrze.
~anonim001
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Silnik ma wade fabryczna - jak komus pali olej w ilosci wiekszej niz 0,5l/1000km to radze od razu zabrac sie za uszczelniacze zaworowe i pierscienie a nie bawic sie w zmiane oleju na inny czy dolewanie magicznych srodkow na branie oleju - zaden specyfik nie rozpusci takiej ilosci nagaru, jaka sie potrafi uzbierac na tych pierscieniach.
~DenyZ
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Przez cały okres eksploatowania nie robiłem nic jeśli chodzi o silnik(tylko po zakupie rozrząd-normalna sprawa). 1.2 jest bardzo oszczędny(100 km/h=5-5,5l/100),dynamika nie powala ale to ze względu na dość ciężką karoserię. Co do samego silnika,jest to trwała konstrukcja, jedynie co to lubi trochę oleju (jakieś 0,2 na 1000 km) ale to ze względu na 16v.