Lista ocen Fiat Stilo (570) - Silnik

Na liście zabraknie 449 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Micky19
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
silnik jest dośc cichy (porównuj do citroena dielsa w trucku) trzesie sie dosyć mocno, ale gdy sie jedzie jest już dobrze, a zwłaszcza gdy na np 2 biegu od 1k obrotów wcisniemy gaz do dechy i tak przy 1750 obr jest juz prawdziwy ciag ze az dogniata w siedzenia. super sprawa.....jego elastycznośc tez jest swietna
~Tomek Sosnowiec
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Można wiele mowić, ze słabo ciągnie na niskich biegach itp, ale przecież to silnik 1,4 nie wymagajmy cudów. Jest naprawdę przyzwoicie i gwarantowane 180 km/h osiągniemy bez problemu. Spokojnie można jechać 160 nie męcząc autka. zdecydowanie lepiej niż Astra II z takim silnikiem nie mówiąc o Focusie. Elastyczny na 4 i 5 biegu.
~Młody
Kombi 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW
Jestem bardzo zadowolony z silnika. Spotkały mnie dwie przygody: pęknięty wąż od intercoolera/turbo ( podobno zdażało się to, koszt niski) i prawdopodobnie z odmy "wypluwa" mi taką mgiełkę olejową, przez co jest brudny silnik, choć są to tak małe ilości oleju, że na bagnecie tego nie zauważyłem.
~Justyna
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Bierze dużo oleju. U znajomego nawet kapitalka mało co dała. Mozna nazwać go hybrydą, bo ciągle się leje i paliwo i olej. W moim przypadku co tydzień lub półtora z połowy miarki oleju schodziło do minimum. Raz prawie zatarłam silnik. Plus taki, że silnikiem nie szarpie w Stilo i cicho chodzi.
~rajdowiec
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
EGR dobrze co rok czyścić albo go wymieniać bo jeśli się tego nie robi to są tylko problemy. Najlepiej zaślepić i doglądać co 2 lata. Po 450 tys km auto nie zużywa ani grama oleju. Spalanie od 4-6 litrów a jak jeździ się bardzo szybko to i 7 zeżre. Regularna wymiana oleju i filtrów co 15 tys km a nie co 30 !
~Miskov
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Wyprzedzanie w trasie nie stwarza problemów. Silnik elastyczny. Zdecydowanie bardzie dynamiczny przy wysokich obrotach, na niskich nieco ospały. Przy pełnym obciążeniu 4 osoby w trasie bez problemów choć traci nieco na dynamice. Powyżej 4 tys. obrotów głośny przy spokojnej jeździe cichy.
~ACextreme
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik pracuje bardzo cicho i płynnie. Silnik jest dość elastyczny - można uzyskać niskie spalanie przy spokojnej, lecz nawet szybkiej jeździe. Można też uzyskać niezłe osiągi kręcąc silnik na obroty lecz bez żyłowania - wyprzedzanie na 4 biegu pod górę do 120km/h odbywa się płynnie, cicho i szybko.
~YAMAKASI
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Przy tej pojemnosci silnika trudno sie do czegos przyczepic, zwlaszcza ze samochod posiada swietna sportowa wersje skrzyni seelspeed (wersja ABARTH) ktora dostosuje sie do naszego stulu jazdy. Przy spokojnej jezdzie absolutna cisza. Przy awangardowej jezdzie sluchac radosne warczenie spod maski.
~janosik ale z pomorza
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
silnik 1.2 jest trochę za słaby do auta które waży ponad 1,1 tony, ale do miasta jest dobre i wystarczy każdemu kto normalnie jeżdzi. jest cichy do 120 km , powyżej robi się głośny - 16 zaworów robią swoje. elastyczność jest słaba do 3,5 tys obr, powyżej zaczyna reagować. ten motor lubi 4 tys obr
Dziennik kosztów dla Fiat Stilo
10,3
~jeen
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
dosyć głośny ale najmocniejszy punkt samochodu, dynamiczny, mimo przebiegu wciąż chodził tak jak go kupiłem, bardzo oszczędny, w trasie (70-90 km/h) można było zejsć do 5l/100, w mieście przy Krakowskich korkach 7-7,5 l/100. Była tylko wymiana uszczelki pod zaworami (normalka)