Lista ocen Fiat Stilo (570) - Silnik

Na liście zabraknie 449 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~babn@amuz.gda.pl
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
rakieta to może nie jest, ale uwzględniając pojemność (1.2) i moc (80 KM) w stosunku do masy (1150 kg) i wymiarów auta (wysokoœć (1525 !), to rewelacja. Auto jest chyba bardziej dynamiczne niż SC. Przy wyprzedzaniu redukcja na 3 bieg i leci jak złoto (muszę hamować, żeby nie rozjechać tych, co przede mną też wyprzedzają). Na wysokich obrotach wprawdzie go słychać, ale to czysta przyjemność (żadnego charczenia, ryczenia czy czegoś takiego)....
~Weathers
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Chyba najmocniejszy punkt programu, który finalnie skłonił mnie do zakupu tego auta. Na papierze relacja mocy do wagi nie urywa głowy, co potwierdza zresztą 8s do 100km/h, ale to co daje największą przyjemność to łatwo dostępny moment obrotowy (200Nm już przy 2500 obr., 225 przy 3500) i charakterystyczny dla silników R5 dźwięk. Zużycie oleju w tych jednostkach jest standardem korzystając z wyższych obrotów, ale mieści się w ramach zdrowego...
~ZFA
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Ekonomiczny i niezawodny. Mięciutko przyspiesza i fajnie mruczy na wolnych obrotach jak typowy fire. Powiem tak, jeśli nie jeździsz z kompletem dorosłych osób to dynamika jest wystarczająca do przepisowej jazdy. Za taki styl jazdy odwdzięczy się niedużym spalaniem. Osobom przesiadającym się z większych silników nie polecam. Wg mnie nie ma sensu zakładać LPG chyba że jest to egzemplarz za grosze na dojazdy do pracy. Części tanie.
~Robert
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
1,4 jest mały, nie ma się co oszukiwać. Kręcąc się od domu do sklepu i do pracy wystarcza, lecz pojechać w trasę... Szału nie robi. To zależy czego kto potrzebuje. Ekonomiczny i elastyczny. W jeździe mieszanej spala ok 6,5l/100. na autostradzie (160-180 km/h) 8,5 - 9l/100). Dla mnie ten wynik jest rewelacyjny. Kultura pracy? Źle! Klekocze jak stary ropniak i nie jest zadowolony z nawet delikatnie zabrudzonej przepustnicy. Przy wyższych...
~arturo
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Bardzo cichy na wolnych obrotach praktycznie go nie słychać. Nawiew powietrza jest głośniejszy :) Jak na tą pojemność 1.2 jest naprawdę świetnie. Silnik lubi wysokie obroty - bardzo ładnie przyśpiesza powyżej 3,5tys. Na trasie przy wyprzedzaniu konieczna redukcja zazwyczaj na 3 bieg i smiało można wyprzedzać pojazdy jadące ok 120km/h. Przydałby się może ciut większy szczególnie na trasę ale dobry kierowca napewno będzie potrafil nim jeździć.
~Acad (acad70@o2.pl)
Hatchback 1.9 JTD 80KM 59kW
Moc na papierze(80KM) nie zachwyca, ale w rzeczywistosci silnik calkiem zwawo daje sobie rade z autem, jest bardzo elastyczny (piatke wrzucam juz przy 70 KM/h- i nie redukuje przy wyprzedzaniu). Silnik dostaje zadyszki powyzej 170 KM/h,do tej predkosci radzi sobie calkiem niezle.Jest to auto sluzbowe, wozilem nim wielu kierowcow innych aut i wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni jego pozornie niska moca (przyspieszenie i elastycznosc).
~DykuS17
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
bardzo mułowaty !! bierze ogromne ilości oleju ! po właczeniu klimy nie ma szans na płynną jazdę, ponieważ auto wcale się nie zbiera ! Remont góry silnika - auto przestało brać olej ! Poprzednio potrafiło brać litr na 1000km dlatego przeżarło ogromne ilości przepalonego oleju. Pali 8-9 litrów w trasie ! skandal !! Problem z kolektorem - wymieniony na nowy. Silik nie zawsze odpala, ciezko powiedziec dlaczego.
~markez12
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
silnik to po prostu poezja piękne brzmienie na wyższych obrotach gdy przekraczamy 3300 obr/min oraz bardzo elastyczny na każdym biegu oraz bardzo oszczędny jeżeli chcemy podróżować ekonomicznie dla mnie ten silnik ma brzmienie silnika benzynowego nic dziwnego w końcu jak wyczytałem fiat do tego dąży aby motory diesla miały bardzo zbliżoną charakterystykę pracy do benzynowego silnika trzymam kciuki oby tak dalej
~Piotrek
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Silnik zachowuje się bardzo poprawnie. Zaskoczył mnie przede wszystkim bezawaryjnością. Nie jest to demon prędkości, ale zbiera się naprawdę przyzwoicie jak na tę moc i masę auta. Silnik w mieście sprawdza się bardzo dobrze. W trasie powyżej 140 km/h jest nieco gorzej, ale bez tragedii. Kultura pracy przed założeniem lpg na 5+, po założeniu nadal uczciwe 5. Silnik chodzi równo i cicho, nie gaśnie, nie falują obroty.
~Harold
Hatchback 1.9 JTD 80KM 59kW
Witam! Jestem posiadaczem fiata stilo JTD 80 K/M. w ubiegłym roku wstawiłem do niego poprawkę, poprawka okazała się za mocna ponieważ spaliła sprzęgło i koło zamachowe, do tego miałem problem z wtryskiem (który poszedł do regeneracji) ogólnie sam silnik sprawuje się znakomiciem przyspieszenie do setki ponieżej 10 sek, spalanie w granica 5,3 litra, przy oszczędnej jeździe, uwaga bo tu się nie pomyle 4 litry.