Lista ocen Fiat Stilo (570) - Silnik

Na liście zabraknie 449 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nacięty_na_diesla
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Zależy od egzemplarza - mój trochę mniej szczęśliwy ale jeździ i w trasie póki co nie zawiódł :). Dobra dynamika okupiona jest wyższym spalaniem. Minimalne spalanie w trasie na 200km przy średniej 70km to 4,4l. Spalanie w cyklu mieszanym 5,5-6,0l. Spalanie w mieście 8-10l.
~Wojtek
Kombi 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW
Żadnych usterek od początku eksploatacji. Bardzo dynamiczny, oszczędny i nowoczesny motor (CR). Jedyne co można mu zarzucić to słabe wyciszenie ale to w końcu disel oraz duże drgania. Przy wadze autka w zupełności wystarcza nawet kierowcom o zacięciu sportowym.
~Wojtek
Kombi 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW
~Poznaniak
Hatchback 1.9 JTD 80KM 59kW
80 konny motor ale odejście ma bardzo dobre. Każdy znajomy posiadający porównywalne auta z podobnymi silnikami jest pozytywnie zaskoczony. Przy wyprzedzaniu obowiązkowa redukcja do czwórki. Ogólnie na kulturę pracy nie można narzekać. Elastyczność to mocna 4. Oleju mi nie bierze.
~PW
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Zero problemów, żadnych napraw do tej pory tylko zmiany filtrów i oleju. Silnik bardzo elastyczny ciągnie już od 1500 obrotów, powyżej 1800 dostaje kopa. Przy wyższych prędkościach (140-150 km/h) przyśpieszenie ma nadal niezłe. Niestety trochę drga na wolnych obrotach - jak to diesel
~Tricolors
Hatchback 1.9 JTD 100KM 74kW
*Duży plus za silnik typu JTD. *Demonem prędkości nie jest ale wyprzedzanie następuje płynnie. *Silnik doładowany turbiną daje rozsądną dawkę emocji. *Ekonomia to jego drugie imię! *Bez kompleksów "połyka" samochody w podobnym segmencie i przedziale cenowym.
~max
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Silnik, hmmm, miał być taki rewelacyjny, a co... okazało się inaczej, wcale nie czuć tych 130 KM, poza tym lubi sobie chlapnąć i benzynkę i olej, ale tak ma być zapewnia serwis, w końcu wariator faz rozrządu musi się napić oliwy. po za tym ta jednostka ma wadę fabryczną.
~kamil
Hatchback 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW
Silnik pracuje równo i cicho, wiadoma sprawa że jak ktoś chce jeździć z prędkościami powyżej 150 to musi się liczyć z hałasem. Poza tym jest elastyczny i narazie bezawaryjny przy normalnym użytkowaniu (mam na myśli nie dociskanie obrotów po 3tys na nierozgrzanym silniku itp)
~arapaho
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
największy "+" tego auta. Przejechałem nim 60kkm bez najmniejszej awarii choć na początku zaskoczył mnie jego apetyt na olej. Okazało się że to norma w tych silnicha zarówno w Alfie, jak i Lanci i Fiacie i nie stanowi to żadnej usterki a co więcej jest opisane w instrukcji
Dziennik kosztów dla Fiat Stilo
10,3
~maciejbabel@op.pl
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Silnik to chyba jego najmocniejsza strona , JTD ślicznie pracuje , zbiera się bardzo dobrze ,a przy tym mało pali- średnio ok 6 l . Jedyny minus jaki zauważyłem to kopcenie z przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Posiadam wersje 115 konną i zdecydowanie polecam!