Lista ocen Ford Escort VII Kombi (142) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 116 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~malajo@interia.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Często należy zmieniać tulejki wahaczy i łączniki stabilizatorów - taki urok. Zrobiłem 15000 km i miałem tylko jedną drobną usterkę przy silniku - elektromagnes rozrusznika (przy odpalaniu 1 na 15 prób rozrusznik nie chwytał).
~Xacti
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Onoszę wrażenie że przy zawieszeniu z przodu to ciągle coś trzeba wymieniać. Pompa wody też wymieniona i silniczek krokowy (od wolnych obrotów) też odmówił posłuszeństwa. Poza tym to chyba narmalna eksploatacja - płyny, klocki itd.
~Broda
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
wyskakują czasami drobiazgi, najwięcej problemów miałem z hamulcami z przodu nareszcie temu po wielu trudach i kilku wymianach klocków oraz tarcz wszystko ok. nie cały rok tem wiesdzał się na obrotach, silnik krokowy. Teraz elegancko
~Ghoodt
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
NIe ma takiego problemu. Jedynie zastrzeżenia budzi górny układ elastyczny dochodzący do chłodnicy:D Często w zamiennikach czujnik temperatury jest umieszczony przy tym właśnie przewodzie. Czasami może pojawić sie dziurka
~Rysio
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Jeśli chodzi o małe usterki to generalnie jest w miarę dobrze. Brak usterek typu coś zgrzypi, piszczy... Czasem pójdzie jakiś czujnik (temperatury cieczy, biegu wstecznego), żarówka... Standard dla ponad 10letniego auta.
~mariobros
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Za wcześnie na to, bym to mógł oceniać, bo dopiero autem jeżdżę nieco ponad 2 miesiące. W tym czasie wymieniłem pompkę spryskiwacza szyb (183PLN w ASO z robocizną). Brak innej elektryki nastraja w wym kontekście optymistycznie...
~Radziuuu
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
w przeciągu ponad roku użytkowania 2 razy wymieniałem rozrusznik i raz wymieniałem, a raz czyściłem silnik krokowy. Wciąż jest wiele do zrobienia i do naprawienia jeszcze po porzednich właścicielach.
~nobody
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
mhmm... tylko 4 bo... stacyjka nam sie zacina. cos z amgnetyzerem jest nie tak. no i niestety zamki w drzwiach nie dzialaja... tzn dziala tylko ten od strony kierowcy. ale mamy centralke:)
~Grzegorz
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Największa wada Escorta to przełącznik zespolony, psuje sie co chwile. Miałem też problemy z alarmem i kilka drobiazgami ale i tak największą wadą pozostanie przełącznik.
Dziennik kosztów dla Ford Escort VII Kombi
6,7
10,5
10,2
~p-wasiak@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
jeżeli się dba o regularne sprawdzanie, czyszczenie i sprawdzanie osprzętu silnika, skrzynki bezpieczników oraz włącznika zespolonego to auto jest naprawdę bezawaryjne.
Ford Escort VII Kombi