Lista ocen Ford Escort VII Kombi (161) - Silnik

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JACEKG
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Przyspieszenie i elastyczność marna; żeby uzyskać jakiekolwiek lepsze osiągi trzeba "kręcić" silnikiem (aż mi go żal) co z kolei odbija się na spalaniu. Ocena dobra tylko ze względu na bezawaryjność całegu zespołu napędowego - po prostu wół (muł) roboczy
~logruss2
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
absolutnie bez zarzutu - przez 3 lata i 65 tys. km. nie zawiódł ani razu. regularnie serwisowany odpłaca się bezproblemową eksploatacją. oczywiście brakuje trochę mocy, ale czego się spodziewać po 12 letnim 1,6 ...
~celny
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak we wszystkich autach tej wielkości przydałoby się trochę więcej niż 90KM do wyprzedzania na trasie. Silnik mniej elastyczny niż trochę starsze jednostki 1.7 i 1.8 Renault z którymi miałem do czynienia. Na plus łatwy rozruch.
~gel
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
pomimo 90 koni to jest trochę mułowaty, troche falują mu obroty silnika. Wyjąłem silnik krokowy spryskałem go wd-40 ale nie wiele to pomogło czeka mnie wymiana jego (na allegro nowy 180 zł.) Przy 150 km/h trochę drży buda.
~M&M
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Dość zrywny silnik, fajnie pracuje, ale mógłby palić trochę mniej. Zamontowanie miski olejowej to masakra, żeby ją wymienić trzeba rozkręcić pół auta - cały dzień pracy 2 sprawnych mechaników...
~kris8383
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Silnik zbiera się ładnie ale niestety w tej wersji trochę za mało ma mocy. Jednakże jak jedzie się w dwie osoby i bez wielkich bagaży to można skorzystać z jego pełnej mocy i to odczuć :)
~killer
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik jest największym z plusów auta. Ma co prawda 1056 PS a nie 115, jak podaje katalog, czyli tak jak w wersji MK VI. Spalanie w granicach 10 l LPG. Dynamika nawet na gazie wystarczająca.
~zgoda
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Demonem mocy to on nie jest... 90KM to wystarczająco dużo, żeby pociągnąć nieduże kombi, ale stanowczo za mało, żeby poszaleć. Elastyczność zadowalająca, niestety dość hałaśliwy tuż po uruchomieniu.
~jasko
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
silnik padlina.glowny problem pompa paliwa lucas.kiedys te silniki nie mialy turbo i mialy pompe bosch i to byly dobre silniki,ten to padlina,pali 7-8 litrow,psuje sie,ciezko znalezc mechanika od lucasa
~pn
Kombi 1.8 TD 70KM 51kW
Coś za coś. Auto w utrzymaniu jest tanie, cześci też, ale za to ma marne przyspieszenie, cięzko się wyprzedza, trzeba szukac długich prostych i trzy razy się zastanowić, czy się zdąrzy. Druga sprawa, że
Ford Escort VII Kombi