Lista ocen Ford Escort VII Kombi (161) - Silnik

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smog
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Kultura pracy dość dobra, nie za głośny. Swobodnie można utrzymywać stałą prędkość 140-150 i jechać komfortowo. Mógłby byc bardziej elastyczny na niższych obrotach. 90 koni czuć jak się jedzie 1-2 osoby. Przy pełnym bagażniku i większej licznie osób na pokładzie robi się wołowaty i wydaje się, że ma mniej mocy. Przy zimnym silniku ssanie za długo kręci obroty. Mimo 16v dość wolno wchodzi na obroty.
~Kenny6
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak jest zimny to trochę głośny, ale na trasie dosyć cicho (w końcu to diesel). No i dużo zależy od ropy. Raz wlałem vervę z pewnego wróblena i naprawdę cichutko, a różnica tylko 10 PLN na baku. Za to mego dobrze ciągnie za sobą całą tą kupę żelastwa. Jak mu się wdusi, to idzie jak marzenie i nawet jak się przewozi chomika to nie odczuwa dodatkowego obciążenia :)
~forfiter4
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Myślę, że dla przeciętnego użytkownika to optymalny wybór. Nie pali jak smok, wystarczająca dynamika, niezła elastyczność... Niestety, mój egzemplarz nie ma katalizatora i często gaśnie bez powodu. Dodatkowo dochodzą problemy z odpalaniem zimą. Dodatkowym minusem jest to, że auto strasznie szybko się gotuje i ma kiepską kulturę pracy. :I
~krzysiek
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Na 1 komplecie świec i kabli dwa lata na benzynie i pięć lat na gazie - razem 100 tys. bez żadnego problemu przejeździłem . Silnik ma 230 tys przebiegu i wymieniam tylko olej i filtr powietrza . Kiedyś zimą zamarzła mi woda w chłodnicy i przejechałem kilkadziesiąt km bez żadnego problemu . Wydaje mi się że ten silnik jest nie do zajechania .
~seba killer
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
silnik 90 konny przezyl katusze od mojej nogi.potrafi wyciagnac 200km/h a trase 1000km przejechac zapakowany do pelna z predkoscia 190km/h-moze ktos go podrasował wczesniej.przejechalem nim w niecaly rok 40 000km i w zasadzie nic sie z nim nie dzialo!!!!!!!w tym czasie wymienilem 4x opony-do tej pory zadnych wyciekow ani stokow. poprostu szok!!!!
~Grzegorz
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Elastyczność, biorąc pod uwagę moc i przyspieszenie... bez komentarza. Ten silnik jest poprostu za słaby. Kulturę pracy można przeboleć, ale drgania na biegu jałowym tragedia. Jednak stary diesel to jest stary diesel, zdarzało się, że i na \"rzepakowym\" jechał. Miałem też czasami problemy z paleniem w zimie.
~Marcin
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak na 16V przystało, trzeba kręcić powyżej 3000 obr./min. Wersja kombi nie bardzo nadaje się na wyścigi, jednak do sprawnego przemieszczania się 90 KM wystarczy.Na dobrej górce na A4 licznik pokazał 190 km/h. Autko jest zagazowane sekwencją, świece z platynowymi elektrodami. Nie odczuwam żadnej różnicy, podczas jazdy na PB i LPG.
~mario_bros@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
90KM, silnik starszej daty, jednak po ok. 2100rpm czuć przyjemną moc pod nogą. Najistotniejsze jest to, że auto jest naprawdę elastyczne, wyprzedzanie nawet na 5 biegu nie stresuje, bo autko już od 80km/h przyśpiesza na 5 bez zarzutu. Na wolnych obrotach czuć leciutkie wibracje, niektórym może to nieodpowiadać.
~Radziuuu
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
po wymianie tego i owego (świece, kable zapłonowe, silnik krokowy, filtry oleju, paliwa, powietrza, gazu lekka regulacja silnika,) stal się cud i pracuje dość stabilnie, bywaja lekkie falowania, ale przestał samoistnie rozpedzać sie do 70 km/h i utrzymywac 2000obr. przestał stwarzać zagrożenie
~Piotr_FORD_DEATH
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
1.4 8V GAZ. bardzo nierówno chodzi na benzynie na wolnych obrotach i wiem że to nie tylko mój escort tak jeżdzi. Wada wielu fordów - szybko padające silniki krokowe . Jest to silnik montowany od 90r i tylko nadwozie jest z generacji 95 w gore silnik jest taki sam jak w starych fordach .
Ford Escort VII Kombi