Lista ocen Ford Escort VII Kombi (161) - Silnik

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Floras
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Wersja Ghia z klima.Zbiera sie ekstra jak na taka bude.Nieraz trzeba zejsc na nizszy bieg,ale to w koncu tylko 90KM (mogloby byc z 20 wiecej:P).Pakowny samochod.Zmiesci sie duzo rzeczy.
~WieSiu
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Sam silnik sprawuje sie bardzo dobre, przy -20 stopniach C nie da sie go uruchomic,ale to jedyny problem. Ogolnie dynamiczny i srednio oszczedny. Moglby byc tylko troche bardziej wyciszony.
~p.przewlocki@aster.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Bardzo płynnie "oddaje" moc, jednak do 3,5 tys. obr. nie jest demonem przyspieszenia, kręcąc go wysoko wyje dość głośno, ale nieźle przyspiesza. Niezła elastyczność. Predkość max (lekko pod wiatr) 185 km/h.
~Kris
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Pasek klinowy i turbina to dwie, najbardziej awaryjne rzeczy w tym silniku, po zakupie Escorta z 1.8 TD pod maską radziłbym wymianę paska klinowego i (jak trzeba) turbiny.
~Pysio-Tysio
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik równo chodzi,nie dymi. Co do odpalania zimnego silnika w moim przypadku odpala na dotyk. Co sprawiłem że mi tak auto dobrze odpala: \" jak dbasz tak masz..\"
~wernychor
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
silnik ladnie pracuje ale brakuje troche mocy duzo lepiej chodzi silnik 1,8. slabe przyspieszenie ale jak juz sie rozbuja to idzie lubi wysokie obroty osobiscie jechalem max 195km/h
~Tomek R. torzy.interia.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
byłem zadowolony. Silnik po 9 latach eksploatacji w świetnym stanie. Całkiem fajnie przyspiesza przy prędkościach powyżej 120 ko/h i to przy niewysokich obrotach.
~sztajger_85
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
po 240000km nadal jeździ na syntetyku i nie bierze ani kropli, i tak od wymiany do wymiany nic nie trzeba dolewać, ekstra oczywiście mam na myśli silnik 1,6 zetec
~scr83
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
przesiadlem sie z nissana sunny 1,4 i jestem mile zaskoczony.auto mimo,ze ma tylko 90ps swietnie sobie radzi na drodze i nie jest to ruina dla kieszeni,mimo,ze uzywam ciagle klimki.
~humin
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
bez większych problemów - wymiany podstawowych elementów - paski, płyny, filtry i jak do tej pory uszczelka pod pokrywą zaworów oraz przewody przelewowe - koszt b.niski
Ford Escort VII Kombi