Lista ocen Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW 2001-2008 (72) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arek
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Silnik nie jest zbytnio oszczędny. Nie liczę skrupulatnie spalania, ale 7l/100km to standard (bez brawury, ale też bez tarasowania drogi innym). Bardziej zamożnym polecam diesla 1.4 (ekonomiczny i bardziej żwawy).
~Uki
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Jak na silnik 1.3 mogło być lepiej, zwłaszcza w mieście w korkach potrafi dojść do 8-9l/100km, w trasie jest ok, można zejść na ok 6,6-7l/100km. Ogólnie wskazana "lekka" noga by spalanie było na przyzwoitym poziomie.
~ARTI
Hatchback 1.3 70KM 51kW
JADĄC W TRASIE 90 KM/H SPALIŁA 5,5 LITRA.JADĄC 120-130 KM/H 6,5 LITRA .MYŚLE ŻE PRZY SPOKOJNEJ JEŻDZIE MOŻNA SIĘ ZMIEŚCIĆ ŚREDNIO W 6,5.NATOMIAST JEŻDŻACYM Z NOGĄ W POŁODZE (CZYTAJ HANDLOWCOM,AKWIZYTOROM) NA PEWNO SPALI DYCHĘ.
~dekoracje@wfdif.com.pl
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Taki silnik. Zgodne z wartościami podanymi przez producenta. Chociaż latem osiągnąłem 4,4 l na 100 kilometrów (ale już więcej nie chcę jeździć z takimi prędkościami w trasie: 70-90km/h).Wyprzedzali mnie rowerzyści i traktorzyści
~lsiedlecki&pl.cereolworld.com
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Jak na razie jestem "załamany"- co prawda przejechałem dopiero ok. 1200 km głownie jazda miejska- na 1 tankowniu zużycie 7,88 /100 na drugim 8,22/100 z czego 3 godziny w korku- teraz jeżdże na trzecim baku i mam nadzieję że spadnie
~smolarcz
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Pali średnio prawie 7, więc raczej ok.. Przeglądy robię nie w ASO, więc ok.. napraw nie mam, bo mi sie na razie nie psuje.. :) aha, wymieniałem przełącznik świateł drogowych, bo się spie...ł.. :)
~Putyr
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Ze spalaniem mogłoby być lepiej. W mieście za dużo. Mam przejechane dopiero 80km wiec nie moge powiedziec nic o spalaniu więcej;p. NIE MOGE NAPISAC SREDNIEGO SPALANIA BO NIE WIEM to wypisałem bzdury.
~w rozpaczy bolejący po starcie Fiesty
Hatchback 1.3 70KM 51kW
paliwo na trasie ponizej 6litrów na autostradzie powyżej 7l Dla mnie to nie dużo .Przeglady wszystkie w okolicach 1tyś zł ale mozna tyle płacić jak nnie ma żadnych innych wydatków na naprawy auta
~tom
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Cóż na razie głównie miasto i wyjazdy w okolicach. Myślałem że fabryczne dane o zużyciu ok. 8,4 l to asekuranctwo Forda - w rzeczywistości niestety nie, samochód na razie spala w mieście ok. 8l
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW
8,4
~Mirek
Hatchback 1.3 70KM 51kW
dobrze jeśli chodzi o spalanie, zimą dobija do 8 litrów, latem poniżej 7 na sto.Przeciętnie jeśli chodzi o serwis autoryzowany, poza serwisem OK