Lista ocen Ford Focus I Kombi (349) - Całokształt

Na liście zabraknie 220 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rybkins
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Ogólnie mogę polecić. Duzy pakowny samochód za śmieszne dziś pieniądze ( w cenie np polówki). Auto o ciekawym designu, które nie zestarzało sie jak większość konkurentów. Na co dzień się nie psuje a naprawy nie zrujnują kieszeni. Przyjemnie się prowadzi, zwłaszcza po krętych dróżkach, do tego zawieszenia przydałyby się lepsze hamulce i mocniejszy silnik ale i tak nieźle. Trzeba zwrócić uwagę na rdzę, reszta do ogarnięcia.
~lukassik
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Silnik super !!! Bardzo elastyczny, mało pali, przyspieszenie w zupełności wystarcza. Wszystkie biegi bardzo ładnie wchodzą, poza redukcją z 4 na 3... czasem się zatnie, poza tym ok. Wsiadając do focusa myślałem że panuję totalny bałagan. Jednak po przejechaniu paru kilometrów wszystko znajduję się idealnie pod ręką. Spalanie to mistrzostwo świata. Na trasie 2700km średnie spalanie to 4.5l W mieście ok. 6.5
~Bartek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Popularny hatchback, klasa \"Golfa\", ale według mnie z większym charakterem i ciekawszy. Wolno się starzeje, wciąż prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Niezawodny, z którego inne modele Forda, w tym Focus kolejnej generacji, czerpią pełnymi garściami. W ostatnich latach produkcji auto bardzo dopracowane, bez szczególnych wad. W kwestii prowadzenia i czerpania przyjemności z jazdy do dziś często niedościgniony. Bardzo fajne auto.
~blindmashine
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Naprawdę dobry samochód, zarówno na rodzinne wypady jak i do pracy. Zwinny w mieście i wygodny na trasie. Fenomenalne zawieszenie, pewnie wybiera nierówności, świetnie trzyma w zakrętach. Raczej \"małoawaryjny\" lub wręcz bezawaryjny. Koszty remontów, pomijając ew. remont turbiny lub wtrysków, nieduże. Spalanie w normie, ale to już zależy od charakteru kierowcy. Dobry, godny polecenia samochód za naprawdę nieduże pieniądze.
~shogel@tlen.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Ja z mojego fokusika jest bardzo zadowolony. 155000 km przebiegu i nic nie miał naprawiane, poza czynności okresowe (z wyjątkiem w/w nieszczęsnego paska wzdłużnego) Pali nie za dużo, bardzo pojemny no i to zawieszenie !!! ...Miód. Ma drobne wady, ale które auto ich nie ma. Ja uważam, że dokonałem dobrego wyboru i chętnie jeszcze pojeżdżę dlużej tym autkiem. Oczywiście dla bardziej wymagających fokus może być zbyt skromną opcją.
~areq-s@o2.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Napisz krótko nie spodziewałem się takiej niezawodności po fordzie i jestem naprawde mile zaskoczony. Może zdziwić co niektórych że drugi raz bym focusa nie kupił, ale jesli byłaby dostępna nadal I generacja to bez zastanawiania TAK. Mam kilku znajomych osób jezdzacych nowymi focusami i niestety to już nie jest to. Zaznaczam również że samochód był regularnie i czasowo serwisowany.
~hydraulikbau@op.pl
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Bardzo udany model Kombi w stosunku do ceny, najtansza marka na rynku patrząc na cywilizowane modele, wlasnie rozbilem swojego kombiaka i ponownie zamowilem model z 2007 kombi z silnikiem 1,8 TDCI za 11 000 € i przebiegiem ~10 000 km nie widzę potrzeby szukac innego czy zmieniac markę, powyzszy model jest wyposazony w 8 sprawnych poduszek i standardowo juz klima, elektryczne szyby i lusterka
~Sebson
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Świetny samochód - tak można podsumować foczkę. Kupując nie byłem przekonany że dobrze robię (i nadal nie jestem). Ponadczasowy wygląd. Na oku miałem Opel astra 1.8, lub corolla 1,6. Pierwszy ciężko dostać i ma mniej miejsca w środku oraz brak pogdrzewania przedniej szyby. Drugi za drogi na to co oferuje. Nastepny bedzie albo nowy focus albo mondziak (za podgrzewanie szyby i silniczek:))
~tomrasz@wp.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Nawet powyżej 4, auto może mało oryginalne, choć wygląda jeszcze nieźle- mam alusy, to co najbardziej mnie w nim oczarowało to silnik, bezawaryjność i komfort jazdy(zawieszenie), auto na trasie poprostu bajka, to taki długo dystansowiec im dalej tym większa frajda z jazdy i to szybkiej jazdy, w mieście zwinność zaczyna się od 2 a właściwie od 3 i wtedy można zaskoczyć niejednego cwaniaczka
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi
6,3
~Piotr
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko cacy tlko serwis STRASZNIE DROGI. Przegląd na gwaracji (czyli czasami coś wymienią gratis) to 1200 min. A np. w serwisie przy przebiegu 70000 sygnalizowałem, że pisczy pasek (napinacz się zdeka zużył) powiedziano mi, że przy tym przebiegu to już jest naturalne zużycie tego elementu i trzeba będzie płacić (czyli gwaranja 2 lata bez ograniczenie przebiegu to cześciowa fikcja).
Ford Focus I Kombi