Lista ocen Ford Focus I Kombi (282) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 287 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~areq-s@o2.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Brak. Wymiana koła dwumasowego i sprzegła przy przebiegu 182 tys.km to w zasadzie sprawa eksploatacyjna {wymiany wymagało tylko koło dwumasowe|
~Filip Śląsk
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Auto nigdy jeszcze zupełnie nie zawiodło. Mam nadzieję że nie zawiedzie. Jest troszkę nadmiernie zużycie oleju i blokująca się przepustnica.
~KR FORDZIARZ
Kombi 1.8 TDDI 75KM 55kW
Focus nie należy do aut awaryjnych, chociaż w moim egzemplarzu przez rok użytkowania wystąpiły 2 poważne usterki (ok. 3000 zł wydatku),
~Automaniak;]
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Generalnie nic poważnego ale olej ciekł co jakiś czas, 2 razy wymieniałem uszczelkę pod kapą zaworowa bez efektu, a wyciek sugerował właśnie to źródło
~stanley.247@o2.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Nie było i oby tak dalej. Amortyzatory trzymaja jeszcze 85% co uważam za bardzo dobry wynik ze względu na częsta jazdę po wertepach i z dużym obciążeniem.
~jarek.gorg@wp.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Po przebiegu 315 tys autko nie straciło mocy, silnik suchy nie pali oleju!!! Po prostu od roku nic nie robiłem poza wymianą oleju i filtrów.
~Pieczarek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Auto ma dopiero 6000 km przebiegu więc nie ma co mówić o niezawodności ale nigdy nie odmówił współpracy, zapala i jedzie. oby tak chciał jak najdłużej
~dariuszpan@op.pl
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
W niemieckim TUV focus zajął 1 miejsce wśród aut do 3 lat za bezawaryjność. Pierwszy raz od 13 lat taki sukces niemieckiego auta, wcześniej same japońce.
~asu01
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Tu gorzej: 2x tarcze, 3xklocki,lączniki stabilizatorów co 20 tys. km., zaczyna brac olej !!!!, po 85 tys. - padł tlumik końcowy i katalizator
~mWacko
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Zrobiłem z nim 40k km i ani raz mnie nie zawiódł. Dbać na bieżąco, Słuchać samochodu i można jeździć do znudzenia.
Ford Focus I Kombi