Lista ocen Ford Focus I Kombi (282) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 287 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacubusx
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Wymieniłem uszczelniacz wału korbowego silnika - pocił się trochę oraz sworzeń wahacza. Korozja - jak to w Focusach bywa po zimie dobrała mi się do rantów drzwi. O dziwo klapa bagażnika jest w stanie idealnym. Poza tym większych usterek brak.
~can_nibal@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
czyszczenie wtryskow dzieki naszej polskiej oszukanej ropie pozniej pojawil sie problem z kodami do nich naszczescie wszystko udalo sie zrobic za 800zl. Awaria pompy waku wymienilem na uzywana za 250zl i zrobilem na niej juz 32tys.km i nadal dziala ok
~Valdorf
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Nigdy nie stanął na trasie. Niestety w tym wieku jest kilka typowych usterek fokusa - wycieki z pompy wspomagania (regeneracja-200zł, nowa 800zł). Powoli szwankuje czujnik przepływu powietrza (230zł). No i wyłazi ruda. Reszta to oryginalne części.
~tomalkonciak@wp.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Ten silnik proponuje włożyć do malucha może wytrzyma do 200.000 tys. km przy tej masie fiacika Dla mnie marka FORD może już przestać istnieć. Nie dziwi mnie że ogłaszają bankructwo skoro produkują silniczki do pomocy przy pchaniu karuzeli
~golash
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
przy 30 tyś złapało tylne tarcze(do wymiany) rdza przy lusterku kierowcy rdza dolna krawędź drzwi prawe przednie,lewe przednie, prawe tylne,klapa bagażnika(kombi)-będzie usuwane na gwarancji),chyba trochę za dużo rdzy jak na samochód 60 parę tysięcy
~maniek@ds.kom.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
HAMULCE!!! Niestety Focus ma bardzo poważną wadę układu hamulcowego. Twardy pedał hamulca i brak możliwości wtedy hamowania. Objaw występuje co prawda sporadycznie ale niespodziewanie i nikt nie potrafi temu zaradzić. W ASO mówią że te typy tak mają.
~tomrasz@wp.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Przez 121 tyś tylko wymiany płynów, klocków i takich pierdół związanych z co 20 tyś. serwisem, kompletnie nic pozatym, życzę każdemu takiego auta, eksploatacja całkowicie bezstresowa, chciałbym sam trafić kiedyś drugi raz na tak udany egzemplarz!!
~ROMANS
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
DO WNĘTRZA CIĄGLE DOSTAJE SIĘ WODA PRZEZ PRZEDNIĄ SZYBĘ (3 NAPRAWY GWARANCYJNE - BEZSKUTECZNE!!!!), BARDZO GŁOŚNA PRACA TURBINY (BĘDZIE WYMIANA GWARANCYJNA) - NIEMIEC SKŁADAŁ GO CHYBA W NIEDZIELĘ BEZ PŁATNYCH NADGODZIN I Z MYŚLĄ, ŻE "IDZIE NA POLSKĘ" !!!
~ravag
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Auto było do drogi zawsze. Nigdy nie zawiodło, nawet w zimie. Należy kontrolować zawieszenie bo na naszych drogach może się rozstroić i nie będzie gwarantować odpowiednich właściwości i frajda z jazdy będzie mniejsza.
~aixam
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
2 miesiące po zakupie uszkodzeniu uległa pompa paliwa. Prawdopodobnie przez lanie paliwa na nie znanych stacjach. taka imperza kosztowała mnie 5 tys. złotych. Szprzęgło uległo uszkodzeniu po 4 latach, koszt naprawy 800 zł.
Ford Focus I Kombi