Lista ocen Ford Focus I Kombi (282) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 287 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~albercik38
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
jak na razie OK. Chociaż tuż po zakupie (miał wtedy ok 154000 przebiegu) awaria sterownika pompy ABS...Na szczęście nie trudno znaleźć części używane wiec dało sie to naprawić za mnie niż 1000 zł Poza tym (odpukac) jak na razie OK
~Rommel
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Nigdy nie zawiódł. Przed wakacjami zawsze robię przeglądzik i wymieniem co trzeba, nie oszczędzam. Nigdy ni ebyło problemów z wtryskami, kołem dwumasowym i pompą wszystko OK. Polecam. Za tą kasę jedno z leszych wozidełek.
~shogel@tlen.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rdzewienie progów drzwi i klapy bagażnika. To jest poważną usterką tego modelu. Aczkolwiek gwarancja na lakier 12 lat, także mi naprawiono w ramach gwarancji. TEraz jest ok. Poza tym innych poważnych usterek brak.
~Marian
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
w początkowym okresie kłopoty z układem hamulcowym (wymiana serwa, przewodów hamulcowych oraz dwukrotnie przewodu z zaworem zwrotnym-nomenklatura serwisu, wymiana padniętego czujnika temp. silnika, oraz wymiana głowicy+kpl. uszczelek
~Mariusz
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Raz mie tylko zawiodł jak sprzęgło się zepsuło ledwo dojechałem do mechanika(miałem blisko),okazało się że nie dawno było robione ale na Chińskich częściach za nowe z robocizną zapłaciłem 1050 zł.w 2018roku.
~Vercy
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Jedyna rzecz którą jak na razie mam to wymiana łożyska (oporowego?) w sprzęgle. Oprócz tego miał wymienianą tylną klapę przed moimi czasami, w czasie trzęsienia ziemi we Włoszech spadła na niego lampa uliczna
~senior
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
z poważnych usterek to zepsuta pompa vacum w układzie hamulcowym....bardzo się zdziwiłem jak zabrakło mi hamulców.... na szczęście nic się nie stało oprócz wydatku ok 1300 zł - podróbek nie produkują
~biggrzeniu
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Musiałem wymienić napinacz paska rozrządu bo po prostu pękło kółko napinacza po 105 000 km (wymiana całego rozrządu). Mimo to, dojechałem do serwisu na własnych kołach. Poza tym dosłownie żadnych usterek,
~tomrasz@wp.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Zdecydowałem się na focusa m. in. dlatego że wcześniej przez 2 lata też jeździłem foką tyle że benzyną, 0 awarii chociaż w benzynce dość często przepalały się żarówy z przodu, w TDCi nie ma z tym kłopotu.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi
6,3
~stiop
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
sprzęgło - wymiana przy 190tyś, ale chyba mój poprzednik je \"podpalił\" wysiadł mi EGR przy ok 230tyś, ale da się bez niego żyć, bo niestety wymiana to koszt ponad 1tyś
Ford Focus I Kombi