Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~speedle
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Tutaj niestety nie jest tak dobrze, jak w przypadku silnika. Skrzynia nie należy do najbardziej precyzyjnych, często zdarza mi się kilkukrotne wypadnięcie biegu, lub też problemy z wbiciem, dotyczy to pierwszego i drugiego biegu. Aktualnie staram się wybadać czy na pewno jest to kwestia skrzyni czy może mojego niechlujnego wciskania sprzęgła i wrzucania biegu. Jeżeli chodzi o szybkość pracy, w mojej opinii ta skrzynia biegów została dobrze...
~itk
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Nigdy nie miałem z nią problemów. Przełożenia w miarę dobrze zestopniowane. Drążek zmiany biegów umiejscowiony w bardzo dobrym miejscu. Krótkie, ale dobrze wyczuwalne pozycje krańcowe dźwigni zmiany biegów. Bardzo dobre przełożenie 5 biegu. Można nim jechać od 75 do oporu (ca. 170). Przy prędkości ok. 110, obroty silnika chyba ok. 2100, stąd bardzo małe spalanie.
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Super. Gładko sprawnie, w miarę krótko chodzi. Czasem przyhaczy 3 przy szybszej jeździe, przy częstej zmianie biegów - to nie wyścigówka, no ale ja czasami lubię pochodzić po zakrętach ;-) Wajcha zmiany biegów wysoko, tuż przy kierownicy - super. Jak chcesz wygodnie jechać to przyda się podłokietnik na odpowiedniej wysokości - w sam raz do zmiany biegów - leży jak ulał.
~Prawnik wawa
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Krótkie skoki, usytuowana w dobrym miejscu (ale ten automat). W dieslu nie za dużo się macha. Cztery gwiazdki daję za drobne zgrzyty w postaci trudności w załączaniu wstecznego (wystąpiły słownie dwa razy). Po ponownym wysprzęgleniu biegi wchodzą jak masło.
~Igor Michalik, igomi@wp.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Skrzynia biegów ok. Troszeczkę nieprecyzyjna. Może nie jest to auto sportowe, jednak biegi czasami nie wskakują w odpowiednie miejsca.. zwłaszcza przy szybkich ruchach przy manewrach wyprzedzania.
~Paweł
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Chodziła pięknie do przebiegu 180 tyś i wraz ze wzrostem przebiegu coraz głośniej wyje przy większych prędkościach - coś się kończy / może dwumasa/ może łożysko oporowe.?
~tunesquad@poczta.fm
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Skrzynia nie odstaje od średniej w klasie. Biegi wchodzą z lekkim oporem, zdaża się problem z wrzuceniem jedynki. Poza tym precyzyjna i wygodna. Bez większych zastrzeżeń
~matig@autograf.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Skrzynia chodzi płynie choć czasami potrafiła o coś zachaczyć, ale to pewnie wina mojej wyuczonej szybkiej zmiany biegów.
~mlody03@o2.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jak chcemy przyspieszać gwałtownie redukujemy jednaj nie trzeba bez opamiętania machać lewarkiem i też spokojnie można jechać.
~G_T_K
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Niby dobrze ale I bieg ciut za krótki. Biegi wchodzą na 2 razy (trzeba przepchnąć taki pierwszy opór i dopchać do końca).
Ford Focus II Focus C-Max