Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW 2005-2011 (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rdkjkbwsk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Pracuje bardzo fajnie, skok bardzo przyjemmny (zmiana z trójeczki na czwóreczkę z tym mechanicznym kliknięciem jest bardzo fajna). Jednak skrzynia, w moim przypadku, pięciobiegowa jest dziwnie zestopniowana - w moim odczuciu jest zbyt krótka, przez co jest bardzo głośno przy prędkościach powyżej 120kmh.
~Piotrek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Ze skrzynią jest tak sobie. Brakuje 6 biegu na trasie, w mieście przy 50/60 km/h ciężko się zdecydować pomiędzy 3 i 4 biegiem. Czasem długo się opiera przed wrzuceniem wstecznego, ale może to przypadłość mojego egzemplarza. Mogłoby być lepiej.
~sebastiane
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Skrzynia czasami haczy. 1- 3 czuć moc. 4 i 5 zdecydowanie za krótkie. Przydałaby się 6, ponieważ na autostradzie przy prędkości 140 km/h, silnik strasznie głośny.
~Maciej
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Bardzo precyzyjne i przyjemne prowadzenie lewarka, ale czasem lekko zacina się 1 bieg i wsteczny - trzeba spróbować ze dwa razy żeby wszedł. 6 biegów byłoby nie od rzeczy.
~pepe
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Tutaj nie do końca jestem zadowolony, szczególnie przełączenie z II na III jest czasami u mnie problematyczne, ale to może urok mojego ezgemplarza.
~mkondrak2010
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Raczej nie mam zastrzeżeń aczkolwiek czasami drugi bieg muszę lekko skorygować - dzieje się tak przy zimnym silniku. ŻADNA WADA
~vagus@poczta.onet.pl
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Ja nie mam zastrzeżeń, ale czasem prowadzą go moi znajomi - i słyszę o trudnościach w wrzuceniu trzeciego biegu.
~maciej
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Skrzynia miała fajne przełożenia. Ani razu jej nie naprawiałem jak również sprzęgła nie wymieniałem
~db
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Precyzyjna, na początku wydawała się twarda ale teraz bez uwg. Lewarek nie drży, nie bije.
~Dawid
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Dość precyzyjna, choć czasami były problemy ze wstecznym oraz 3.
Ford Focus II Kombi