Lista ocen Ford Focus II (695) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 485 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pilara
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
już focus 1 którym jeżdziłem 3 lata trzymał się doskonale drogi,ale 2-ka jest jeszcze lepsza.Sama przyjemność prowadzenia,precyzyjny układ,mała średnica skrętu.kierownica szczególnie w ustawieniu sport,daje poczucie pewności panowania nad autem.
~Marcin
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Promien skretu wspanialy. Jezdzilem paroma autami, ale Focus to sama przyjemnosc parkowania. Elektryczne wspomaganie to ogromny plus. No i sama jazda jest fenomenalna, auto ma swietnie zestrojone zawieszenie i super trzyma sie drogi.
~KAROL27
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
SAMOCHÓD MA 5 LAT A AMORTYZATORY PRAWIE JAK NOWE FAKT ZE FORDZIK PONAD 3 LAAT BYL JEZDZONY NIE PO POLSKICH DROGACH TRZYMANIE W ZAKRENTACH BARDZO PEWNE, UKŁAD KIEROWNICZY TEZ SUPER, MOZLIWOSC USTAWIENIA JEDEGO Z 3 TRYBOW PRACY UKLADU KIEROWNICZEGO.
~marcys92@hotmal.com
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Wspomaganie elektromechaniczne jest super rozwiązaniem. Nie wiem jak inne fordy ale mój jest jakąś limitowaną sportową edycją i ma oryginalne koła RM 17 na niskoprofilowych oponach. Prowadzi się bardzo pewnie, super trzyma się zakrętów!
~lodan77
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
uważam, że rewelacja jak na auto tej konstrukci i gabarytów, na ciasnych zakrętach wcale nie ma sie wrażenia, że prowadzimy auto nieco podniesione (minivan). Bardzo dobrze tłumi nierówności, w środku nic nie stuka a zarazem nie ma tendencji do podskakiwania
~kap
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Wersja GOLD, ze sportowym zawieszeniem. Na każdym zakręcie trzyma się drogi, niestety na polskich drogach z powodu wybojów często włącza się ESP (można oczywiście wyłączyć) Sportowe zawieszenie GOLDa plus opony 205/65/16 = czuć wyboje
~RAFAŁ
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Mam Focus-a I, chwaliłem go za b.dobry układ jezdny lecz to co jest w Focus II 2008 zwala z nóg. Przyklejony do drogi, nie wychyla się na zakrętach, układ ESP ratuje kiedy trzeba, naprawdę REWELACJA. Inne marki, a szczególnie VW daleko w tyle.
~Manfred
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Focus od zawsze ma świetny układ jezdny, II generacja jest jeszcze doskonalsza, dlatego po prostu cudownie się prowadzi. Jest może trochę za sztywne jak na nasze drogi, ale jakby było miękkie nie prowadziłoby się tak dobrze na zakrętach.
~freddyl
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
bez komentarza. nic dodać nic ująć. może tylko w wersjach FX troszeczkę czuć sztywkość ale ten typ tak ma. Zobaczymy jak będzie z ząbkowaniem opon. Poprzednik wycinał jeden komplet na sezon. ale może zależy to od wielkości koła i dwójka sobie poradzi
Dziennik kosztów dla Ford Focus II
6,4
9,1
10,5
~L O G
Hatchback 5d 2.5 Duratec ST 225KM 165kW
Prowadzi sie baaardzo dobrze, w zakretach przy wyzszych predkosciach nie czuc ze jest to przedni naped. Wiadomo przy napedzie na jedna os to opony lubia mielic w miejscu ale po dluzyszm kontakcie z autem mozna to dobrze wyczuc