Lista ocen Ford Focus II (695) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 485 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bllu-Man
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Wspomaganie bardzo dobre, jednak cały układ dość czuły na krawężniki i pobocza. Miałem jeden restart czujnika wspomagania (przepuszczał w lewo). Mam też wrażenie że ściąga delikatnie w lewo. Ale inni którzy jeździli twierdzą że wszystko ok. z układem i zbieżnością.
~Piotrek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Tutaj jest bardzo przyjemnie. Fajnie wybiera nierówności, nie jest zbyt twardy, nie jest zbyt miękki, ot w sam raz. Mi pasuje. Przy wyższych szybkościach na zakręcie czuję, jak się przykleja do drogi - nie jest to sportowy pojazd, więc tutaj pozytywne zaskoczenie.
~Powodzenia
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Jak na taka klase auto to naprawde niezle. Auto jest wysokie, ale doskonale trzyma sie zakretow, a mozna spotykac sie przechyłow z tego powodu. Przez 3,5 roku i 75kkm zawieszenie i uklad kierowniczy super. A dosc czeso jezdzilem po kiepskich drogach, a nawet bez nich ;-).
~Grzegorz Mlynski (grzegorz.mlynski@gmail.com)
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Auto perfekcyjnie trzyma się drogi, w każdych warunkach jedzie pewnie, choć komfort jest raczej niski. Układ kierowniczy daje perfekcyjne wyczucie drogi. I do tego świetne hamulce. U mnie z ESP więc 4 tarcze i w miarę lekkie autko, więc na dobrych oponach hamuje bardzo sprawnie.
~andy
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Dobrze trzyma sie drogi, chociaż niezbyt dobre jak na nasze dziurawe drogi. Słychac stuki na poprzecznych nierównościach. Niestety pojawił sie gluchy stukot w okolicach prawego przedniego koła którego serwis nie potrafi zweryfikować. Amorki i zawieszenie sprwadzone i sa ok.
~Paweł
Hatchback 5d 2.0 Duratec 145KM 107kW
Tutaj zaskoczenie na plus, w porównaniu do bory to zakręty robi jak po sznurku, można lekko poszaleć, wiadomo 145 koni to demon prędkości nie jest ale jest ok, zawieszenie twarde sztywne ale za to pewnie się prowadzi, dla mnie spoko
~Michał
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Poezja. Samochód prowadzi się jak przyklejony, ma doskonale zestrojony układ kierowniczy, uwielbia mniejsze i większe łuki i - co ważne - pozwala na pewną, sprawną jazdę. Legendarna precyzja prowadzenia Focusa to nie mit - to fakt i marka sama w sobie!
~foxx76
Hatchback 3d 2.5 Duratec ST 225KM 165kW
Z jednej strony świetne zawieszenie - auto znakomicie trzyma się na zakrętach i jak na przednio-napędowca bez blokady dyferencjału da się nim przyspieszać na zakrętach. Z drugiej strony fatalny układ napędowy i masowo padające półosie i przeguby.
~norbert85r
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Super fajnie nawet bez zwaniania w zakrętach wiedziałem że nie wypadnę z drogi niestety musiałem troszkę pieniążków wpompować w przednie zawieszenie ( jestem dość pedantyczny i nie znoszę stukania pukania przenoszonego z zawieszenia do kabiny)
~baristaFL
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
KLASA... Pewny i precyzyjny w prowadzeniu. Mój poprzedni FFII jeździł identycznie. Nie lubi poprzecznych nierówności jak tory kolejowe jest wrażenie jakby coś w zawieszeniu było nie sprawne jednak... ten typ tak ma.. +koła 17cali robią swoje