Lista ocen Ford Focus II (695) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 485 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adamski
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Mistrz - trzyma się jak przyklejony. Jedynie przeszkadzają mu poprzeczne drobne garby. Na zakrętach - pewniak. Zawieszenie jeśli chodzi o precyzje i pewność pokonywania zakrętów na poziomie Alfy Romeo 159 jednak ma przewagę zero serwisu jak u mnie do 80 tys. wymienione drobne śruby z tyłu koszt w ASO 200 zł-super
~Baniol4
Hatchback 3d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Najlepszy układ jezdny z jakim miałem do czynienia. Słyszałem że Fordy się dobrze prowadzi i potwierdzam tą informacje. Bardzo precyzyjnie wchodzi w zakręty, nic nie stuka, nic nie puka, szeroki jak dla mnie też kąt skrętny, nie mam się do czego przyczepić. Hamulce bardzo czułe, nawet aż za bardzo.
~Chenaf
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Focus ma to do siebie, że skręca naprawdę znakomicie. Zawieszenie i układ jezdny to zdecydowanie jeden z większych plusów tego auta. Nie można się do niczego przyczepić, rewelacyjna robota ze strony koncernu Forda ! Wejście w zakręt z nieco większą prędkością niż zazwyczaj to dla Focus'a żaden problem.
~szary11
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Precyzyjne prowadzenie, nierówności dobrze pochłaniane, Układ kierowniczy (3 tryby wspomagania) pozwala dobrze panować nad autem. Po mondeo trochę przeszkadzała mi głośność pracy - wyciszenie jest gorsze. Po roku eksploatacji przestało mieć to znaczenie. Pewnie zachowuje się pod obciążeniem.
~kierowca
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
wielowahaczowe zawieszenie to bajka, idealnie trzyma sie drogi, nawet przy wchodzeniu w zakręt z większymi prędkościami. kilka razy był wyraźnie odczuwalny poślizg przy dużej prędkości powyżej 100 km/h na wodzie i bez probelmu dało się Focusa wyprowadzić lekko kontrując kierownicą.
~FrancooZ
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
I tu zaczynają się schody... Po niecałych 40000km już mam wymienioną kolumnę kierownicy i listwę skrętną (cały komplet - dobrze, że samochód jest na gwarancji). Teraz do wymiany są obydwa przednie przeguby. Stukają jak szalone przy ruszaniu do przodu, a później do tyłu ze stanu zatrzymanego.
~Pit
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jeździłem przez 5 lat pierwszą generacją, gdzie zawieszenie i układ kierowniczy były rewelacyjne, tu jest podobnie:) Jedyna różnica to nieco wyżej środek ciężkości, ale mimo to nie przechyla się nadmiernie w ostro pokonywanych zakrętach. Jak na 17calowe felgi b.dobrze tłumi niedoskonałości naszych dróg
~kolofix
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
Jak to w Focusie zawieszenie jest sztywne i trzyma auto przyklejone do drogi. Tutaj nie ma kompromisów. Kierownica ma 3 tryby pracy: normalny, komfortowy i sportowy - do koloru do wyboru :) Hamulce 4 tarcze zatrzymują auto momentalnie. Zdziwił mnie stosunkowo mały promień skrętu co jest oczywiście na +.
~Asmo
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Tutaj jest doskonale! W czasie deszczu - obfitego (zaczela sie powodz) na zakretach na drodze ekspresowej przy predkosci 120 km samochod trzyma sie drogi jak przyklejony. Zawieszenie w wersji Golden - X troche twarde ale mozna sie szybko do niego przyzwyczajic. Gdyby tylko drogi w miastach byly lepsze!
~Lancer1990
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Precyzyjny układ jezdny z w miarę twardym zawieszeniem. Wielka frajda jechać tym samochodem po krętej drodze. Prowadzi się pewnie i zdecydowanie. Ocenę obniżają hamulce bębnowe z tyłu co powiewa trochę tandetą oraz słaby ręczny. Złapanie poślizgu zimą na parkingu nie było zbytnio możliwe niestety.