Lista ocen Ford Focus II (695) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 485 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kolo.x
Hatchback 5d 2.0 Duratec 145KM 107kW
Decyzja o zakupie Forda Focusa 2 wynikała głównie z pochlebnych opinii na temat zawieszenia. I trzeba przyznać, że się nie zawiodłem. Zarówno układ jezdny i kierowniczy są świetne. Samochód prowadzi się pewnie i daje dużo przyjemności z jazdy - każda kręta trasa od razu poprawia humor. Komfort jazdy mimo 17 calowych felg na bardzo przyzwoitym poziomie.
~mastt
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
tutaj nie ma wg mnie slabych punkow , samochod reaguje znakomicie na wszelakie ruchy kierownica i promien skretu tez calkiem pozytywnie mnie zaskoczyl ( chyba lepszy niz w moim wczesniejszym mondeo ) amortyzatory tez calkiem wporzadku , auto sprowadzone bylo z niemiec i ma jeszcze nie wybite zawieszenie co daje efekt jakby sie jechalo nowym autem
~Marian
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Coś wspaniałego - komfort plus super prowadzenie po zakrętach, pozwala na piękne doznania pod warunkiem posiadania ogumienia które nadąży za autem. Na szutrach z sporymi ubytkami zachowuje się bardzo poprawnie, komfort porównywalny do najnowszego modelu Subaru Forester, który jednak jest bardziej przystosowany do tego typu nawierzchni.
~lukasz2891@wp.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Nie myślałem, że samochody na \"F\" mogą mieć tak dopracowane zawieszenie. Układ jezdny w zasadzie od razu odpowiada na moje komendy, a wybieranie nierówności jest też b.dobre. Sprężystość tego zawieszenia to chyba największa jego zaleta. W Mercedesie się pływało jak na promie, a Focus to raczej duża żaglówka. Nie słychać trzasków stuków itp. Duży plus.
~matig@autograf.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Jedno z lepiej (jak nie nalepsze) prowadzących się aut o przystepnej cenie jakie prowadziłem. Imuszę przyznać, iż od czasu sprowadzenia auta 2 lata temu zawieszenie jest ciągle w doskonałej formie. Nic nie stuka i nie wymaga wymiany. Mam porównanie do fiata stilo, którym jeździłem jednocześnie i to znacznie krócej, i niestety zawieszenie nie dało rady.
~K.Skierka
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Nie miałem okazji jeździć pojazdami lepszych marek ale sądzę że częste opinie o dobrych właściwościach jezdnych Focusa nie są przesadzone, a samo auto porównywane pod tym względem do aut klasy wyższej. Można ostro pojeździć ja nie wyłączam ESP(mam) bo nie jestem rajdowcem i chyba nie poradziłbym sobie bez tego na zakrętach przy większych prędkościach.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Precyzyjny i dobrze reagujący na ruchy kierownicą. Łatwo się manewruje, ale i na trasie zachowuje pewność oraz precyzję. W zakrętach przechyły są nieduże. Więcej, niż akceptowalne w tej klasie auta i wiedząc, że to minivan przecież. Nierówności wybiera dobrze, z niewieloma hałasami. Nie trzęsie przy tym budą.
~maciek
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
zawieszenie bardzo precyzyjne, sprężyste, nieco twarde, mam założone koła 17 cali i opony o wys 55mm , szerokość 8 cali, et45 co zdecydowanie poprawia jezdność, samochód jak przyklejony zakręty rewelacja, co prawda pali trochę więcej ale warto bo przyjemność z jazdy lepsza niż w BMW (którym jeździłem wcześniej.
~WS Focus
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Focus słynie ze swojego układu jezdnego, występuje on również w Volvo V40/50 oraz Mazdzie 3. Wcześniej jeździłem Golfem IV, jeżeli chodzi o komfort to Focus bije go na głowę, jednak wydaje mi się że golf lepiej radził sobie w zakrętach (może to przez amory przód - efekt. 50%), zweryfikuję opinię po zmianie. Ale ogólnie na 5
~azbaz
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Tu należą się ukłony dla konstruktorów. Mało które auto jest bardziej precyzyjnie i przewidywalne w prowadzeniu niż Focus.Trzeba jednak pilnować jego stanu. Przy przebiegu ok 130000km była konieczna wymiana całego zawieszenia z tyłu był to spory koszt. Nie ma co się babrać w jakieś tanie zamienniki bo nie wytrzymają nawet roku.