Lista ocen Ford Focus II (604) - Widoczność

Na liście zabraknie 577 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzysiogrubasek
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Widoczność wystarczająca, jednak najpierw trzeba się przyzwyczaić do braku widoku przedniej klapy szczególnie na parkingu. Manewry robi się na czuja. Ja nie mam czujników parkowania ale uważam że tylne są niepotrzebne
~Mamba.
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Fajne lusterka boczne, wsteczne też ok - jedynie nieco nisko umieszczone przez co trochę zasłania pewien kąt widzenia, jednak nie ma to w pływu na bezpieczeństwo, raczej po prostu trudniej znaleźć kogoś na przystanku...
~Szymen
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra, natomiast do tyłu jak to w hatchbacku już trochę gorsza ale i tu nie jest źle gdyż wszystko widać w lusterkach. Przydałby się czujnik parkowania jednak nie jest on niezbędny.
~RAFAŁ
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Mam 1.76 wysokość fotela w średnich stanach. Tył słabo, nie widać przeszkód -planowałem czujniki parkowania (Focus I byłyby zupełnie niepotrzebne) - tutaj zalecane, szkoda że pomyślałem o nich przy zamównieniu.
~TOMEK45
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Przyzwoicie. Kierowca po paru latach jeżdżenia powinien umieć jeździć do tyłu na lusterka! Tylna szyba nie za wielka, duże lusterka w pełni rekompensują problem.Słupki utrudniają ale bez przesady. Jak w innych wózkach.
~burhe@poczta.onet.pl
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Przód fatalny - zwłaszcza w lewo, parę razy "schował" mi się pieszy za słupkami - trzeba uważać ! Tylna szyba brudzi się momentalnie, w deszczu i przy padającym śniegu najlepiej mieć cały czas załączoną wycieraczkę
~hilu@o2.pl
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Na poczatku bedzie problem bo nie widac przodu ,ale po 1 tyg jazdy wyczucie sie wyrabia i wcale to nie przeszkadza. Mimo tego zamierzam dokupic czujniki parkowania z tego wzgledu ze nie jestem jedym uzytkownikiem tego samochodu.
~Krzysiek 5678
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Kiepka widoczność do tyłu spowodowana szybą położoną pod dużym kątem. Nie pomagają nawet poczne szybki C. Parkowanie tyłem bez czujników parkowania to istna nerwówka i gra w rosyjską ruletkę.
~Vnne
Hatchback 5d 2.0 Duratec 145KM 107kW
do przodu jak w każdym aucie, do tyłu dałem 4 gwiazdki bo mam czujniki parkowania -bez nich tragedia ,szczególnie w nocy jak w lusterku nic nie widać w ciemnych miejscach.Trzeba się po prostu przyzwyczaić .
Dziennik kosztów dla Ford Focus II
6,4
9,1
10,5
~Webler
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Widoczność jest poprawna, okna są stosunkowo duże, niestety przód bardzo opada i ciężko go wyczuć, bowiem z pozycji kierowcy nie widać kompletnie nic, przy parkowaniu w niepewnym miejscu trzeba się wychylać.