Lista ocen Ford Focus II (604) - Widoczność

Na liście zabraknie 577 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzycho
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Bardzo duże auto - bardzo dobra widoczność. A do tyłu też - tam gdzie jest wycieraczka - tam koniec auta. Poza tym mamy czujnik cofania - bardzo dobra rzecz. Pomimo tego zawsze warto zobaczyć co stoi z tyłu zanim zaczniesz cofać, na przekór powiedzonku "mądry Polak po szkodzie" :-)
~witczako@poczta.onet.pl
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
To jest Van, więc jak po jakimś czasie wsiadasz to normalnego samochodu (np. Skoda Octavia) to czujesz się jak zagubiona Alicja z Krainy Czarów. Bo wszystko jest takie małe - "zabawkowe", a żeby dobrze widzieć co się dzieje na drodze trzeba zdecydowanie uważniej się rozglądać.
~Tomek
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Troche za wysoko sie siedzi nawet przy masymalnie obnizonym fotelu przez co nie mozna za blisko swiatel podjezdzac bo trzeba bedzie sie schylac. Lusterko tez potrafi sporo zaslonic oraz slupki boczne. Ale nie jest tak zle tym bardziej ze jestem baaardzo wysoki.
~rdkjkbwsk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
W porządku. Czasami słupek mi przedni przeszkadza w widoczności na boku, ale w którym aucie tak nie jest. Manewrowanie na parkingach na spokojnie. Parkowanie tyłem też bez problemu bo kształt jest taki, że tył jest prawie pionowy. Bez zastrzeżeń.
~MICHAŁ
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
jest to hatchback więc odwracając się do tyłu zobaczymy słupki wielkości statuy wolności więc do tyłu masakra, za to lusterka nadrabiają i jakoś tam jest, co do przodu tu niestety też dość szerokie słupki ale jakoś idzie się przyzwyczaić
~Manek
Hatchback 3d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Dla mnie bomba - lubię hatchback bo jest więcej miejsca niż w kombi dla kierowcy i pasażera. Duże szyby boczne pozwalają na prowadzenie pojazdu w wygodnej odległej pozycji od kierownicy (dla wysokich osób)z dobrą widocznością . Lusterka duże - też +
~globusnc
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Wiadomo Focus ma wysoki tył i małą tylną szybę. Widoczność do tyłu marna, dopracowałem do perfekcji cofanie na lusterka choć raz zdarzyło mi się trafić stojący za mną samochód, którego w lewym i wstecznym nie widziałem a w prawe nie zerknąłem...
~MikeG
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
W dobie mody na bezpieczeństwo oraz atrakcyjnego designu całkiem przyzwoita, szczególnie do przodu i na boki (duża powierzchnia szyb). Do tyłu jest znacznie gorzej z uwagi na kąt pochylenia tylnej szyby - sytuację ratują czujniki parkowania.
~Marcin
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Lusterko wsteczne przeslania widocznosc pod katem, ktory jest czesto potrzebny, zeby zobaczyc auta wyjezdzajace z boku. Lusterka boczne sa beznadziejne i dla bezpieczensta zawsze sie obracam, bo mialem kilka goracych chwil, kiedy nie widzialem auta obok.
~Igor Michalik, igomi@wp.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Widoczność dla mnie jest bdb. Posiadam fabrycznie przyciemnione szyby.. byłem przeciwnikiem takich rozwiązań.. jednak komfort latem, i wygoda dzieci z tyłu jest tego warta. Jedyny minus to nieco ograniczona widoczność zwłaszcza nocą i w deszczu.