Lista ocen Ford Focus II (604) - Widoczność

Na liście zabraknie 577 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pojanek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Mam samochód kombi tu widoczność jest bardzo dobra do przodu i do tyły. Zimą brudzą sie boczne szyby. mialem kilka samochodów w tym dwa fordy Mondeo i fieste, ale tam nie było takiego efektu. Myśle że konstruktorzy powinnini coś pomysleć przy faceliftingu o zlikwidowaniu tego problemu. Nie jest to osamotniona opinia
~Mat.
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Widoczność do tyłu jest nieco ograniczona konstrukcją samochodu - szyba wydaje się jakby trochę mała. Poza tym bardzo się brudzi - no ale jest wycieraczka... Lusterka nie są duże, ale całkowicie wystarczają. Wysoka pozycja kierowcy i pasażerów daje poczucie komfortu i dobrą widoczność na drogę i inne pojazdy.
~Rafał
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
według mnie widoczność w samochodzie jest kwestią przyzwyczajenia i zaznajomienia z samochodem. Ogólnie oceniam dobrze (przód i bok). Mały minus za widoczność do tyłu przy parkowaniu, ale nigdy nie zdarzyło się abym źle oszacował odległości. Czujnik parkowania można zamówić, ale nie jest konieczny.
~muchaoz(at)o2.pl
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Dzięki temu, że to kombi wiem gdzie auto kończy się z tyłu. Mimo tego polecam czujniki parkowania na tył - auto jest dość długie. Trzeba przyzwyczaić się do widoku z przodu i wyczuć na ile można sobie pozwolić gdyż nie bardzo widać gdzie są punkty krańcowe maski. Świetne duże lusterka boczne.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Auto nie jest zbyt duże, to już ułatwia. Trójkącik tylko prawy coś daje. Lewy najlepiej zasłonić uchwytem na telefon. W tył widać dużo. Słupki ani fotele nic nie zasłaniają. Do przodu też jest ok, a i da się lekką gimnastyką osiągnąć widoczność linii przodu i dojechać na milimetry.
~Zielony Kierowca
Hatchback 5d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Wszystko by było wspaniale, gdyby się człowiek nie patrzył do tyłu. widoczność w miarę dobra, ale tylne słupki mogą przeszkadzać w cofaniu. A i jak się spojrzy w przód to przednie słupki czasami zasłaniają pole widzenia bardziej LP niż PP. Ale się idzie przyzwyczaić.
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
widoczność jest bardzo dobra. zresztą nadwozia kombi są bardzo łatwe do wyczucia ze względu na ich przeszklenia. Oczywiście słupek przy szybie przedniej mógłby być węższy ale nie ma tragedii. Automatycznie podgrzewana przednia szyba, wraz z lusterkami - Bajka :)
~baristaFL
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
DUŻO LEPSZE OPEROWANIE AUTEM PODCZAS COFANIA DZIĘKI WIĘKSZYM LUSTERKOM BOCZNYM W LIFCIE. Lusterko wsteczne sferyczne delikatne dla oka w nocy Mimo wersji titanium brak czujników parkowania a przy fabrycznie przyciemnionych szybach mniej pewni kierowcy mogą mieć problem.
~mastt
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
co do widocznosci , nie mam zadnych zastrzezen. w lusterkach widac wszystko bez wiekszych problemow a jeszcze w koncowkach bocznych lusterek posiadam lekkie zalamanie , ktore wyciaga jeszcze bardziej widocznoscna boczne aktony. do przodu jak i na boki rowniez wszystko doskonale widac
Dziennik kosztów dla Ford Focus II
6,4
9,1
10,5
~beast
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Trochę się tego obawiałem, ale dzięki elektrycznie sterowanym lusterkom nie ma żadnych problemów przy parkowaniu tyłem. Sam widok przez tylną szybę oczywiście ograniczony, no ale to hatchback. Poza tym naprawdę lusterka wystarczają do zaparkowania i cofania bez zbędnych obtarć.