Lista ocen Honda Civic VI Kombi (92) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Buła
Kombi 2.0 TD 105KM 77kW
Trasa ok.5.8litra to minimum przy prędkości do 110km/h.Natomiast w mieście potrafi wziązć do 8.5 litra przy temperatuże -20stopni(w lecie po zakorkowanym miescie 7l).Nie ma w co wierzyc w ogłoszenia , wktórych handarze przekonują,że auto pali 5 litrów.... To dwulitrowy silnik diesla więc swoje musi wziązć.
~guest
Kombi 2.0 TD 105KM 77kW
Dwu litrowy diesel z niezłym momentem sam zachęca do szybszej jazdy. Dla minie spalanie rewelacja. W cyklu mieszanym 10km trasa i 5km miasto z korkami średnie spalanie na poziome 5,5 litra uznaję za bardzo dobre. Trasa 700 km z prędkościami do 130km/h 4,8l / 100km. Bardzo dobrze!
~Voyt3c
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
Samochód jak na swoją moc pali bardzo mało, nie psuje się. Auto mimo swojego dośc dużego już przebiegu nadal serwisuje w ASO co 15k km, co skutkuje bezproblemową eksploatacją. Przegląd standardowy kosztuje około 500-600 zł. Droższe są tzw duże przeglądy... ale bez tragedii
~Honda may way of live
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
przy umiarkowanej jezdzie, gdy pali sie Ekono auto pali nie dużo, na trasce przy 120km/h 6.5l, natomiast gdy sie go kreci no to wtedy pali nieco wiecej, zależy od temperamentu kierowcy. Jeśli chodzi o napraw to po prostu ich nie ma, jedynie zwiazane z eksloatacja
~Jarek28
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Ze zużyciem paliwa to jest róznie. Zależy od ... stacj benzynowej. BP, Shell (Puławska-Warszawa) jest OK, NESTE słabiej (po NESTE wyskakuje czasem "Check Engine") Miast: około 7,2 -8 Trasa: okolo 6,8 - 7 (głównie traca Warszawa Gdańsk nocą z dużymi prędkościami)
~Atoma
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
bardzo dobrze to chyba największy atut. mój rekord to poniżej 6 litrów w trasie i przy często używanej klimie przy spokojnej jeżdzie (chodzi o stałość a nie prędkość bez szarpania i zrywów) najwięcej 9.8 zimą miasto bardzo krótkie odcinki bo przy dłuższych ponizej 8.l
~Aero
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
Super spalalnie. Jazda poniżej 6l nie jest żadnym osiągnięciem. Na trasaach da się wyciagnąć 4,5 (jazda 1 osoba i predkosc 80-120km/h). Uważam że to dobry wynik i jakieś cinquecento czy punto czy polo przy 100 spali wiecej. A tu mamy dużo lepszy komfort.
~Grzesiek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Zużycie na trasie benzyny 6-6,2 l/100 km, w zimie około 6,5. W miescie nie sprawdzałem. Ceny części i przeglądów całkiem przyzwoite - skoda , volkswagen czy opel mają wyższe - ASO. Ponieważ Civic to auto prawie bezawaryjne więc nie ma co narzekać.
~Szybi
Kombi 1.6 16V 116KM 85kW
Nie ma szału ale nie jest źle. Na gazie 8l w trasie. W cyklu mieszanym max 9.5l Na benie 6.7l w trasie. W cyklu mieszanym 7.6l Max na benie miałem kiedyś 9l ale to praktycznie poruszałem się w mieście i na krótkich odcinkach zimą.
~aroon77
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Trasa przy 100-130 km/h >>> 5,5 L Miasto przy normalnej jeździe (2 - 4 tys. obrotów) >>> 7,5L W roko robię ok. 10 000 km, nie opłaca mi się zakładać gazu i co chwilę coś regulować i wymieniać (świece, filtry itd.)
Honda Civic VI Kombi