Lista ocen Honda Civic VI Kombi 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2000 (62) - Silnik

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariuszelbro@op.pl
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik mało elastyczny, jak na mój gust za bardzo go słychać - choć niektórzy twierdzą, że to zaleta. Jeździłem seatem cordobą 1,6 75 kM i myslałem, że mój 90 konny silnik jakos bardziej powali mnie na kolana. Widocznie owe koniki są jakies słabowite, niedokarmione jakby ... Narzekać jednak nie ma po co. Jest to inne autko niż seat. Na pewno nie gorsze. Przyzwyczajam sie powoli do tego, że trzeba moje koniki bardziej spiąć do jazdy....
~Mrutek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
240 000km, 0 wycieków, 0 ubytków oleju, nadal wyciąga \"tylko\" 170km/h bo to kombi. Odpala zawsze, od razu. Silnik nigdy nie był naprawiany. Jest tak czysty, że to aż niemożliwe. I to po tylu kilometrach. Nie powiem, żebym go oszczędzał. Trochę paliwożerny. Brat w Fabii 1.4 schodzi w trasie poniżej 5l. Ojcu udało się w jego Hani zejść poniżej 6l, a mi nigdy poniżej 7l.
~Jarek28
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Bardzo dobra kultura pracy silnika, który jest jak na 16 zaworowca o malej pojemności bardzo elastyczny. Oczywiście po silniku o tak malej mocy nie należy się spodziewać że na trasie zawsze i bezstresowo wyprzedzimy ciężarówkę czy inny samochód, ale za to w mieście zadowoli sie niewielkimi ilościami paliwa i zapewni dynamiczna jazdę.
~Dj
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Jest to silnik 1.4 IS, 90KM, bardzo ładnie wkręca się na obroty, mimo, że kombi trochę waży, to nie ma problemów z wyprzedzaniem, bardzo dobra elastyczność silnika. Od 4500 w górę mała rakieta i to prawda, aż dziwne, że tylko 90KM, prawie jak 130:P
~Andrzej S
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
W miarę dynamiczny i oszczędny poniżej 8l w cyklu mieszanym, trzeba się przyzwyczaić do wysokich obrotów jeżeli chcesz poszaleć zabawa zaczyna się powyżej 4-4,5 tys/obr, ale poniżej też nie zostaje w tyle po takim przebiegu chodzi jak nówka
~corvus
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik bardzo dobry, choc za slaby na to nadwozie. Trzeba go podkrecic na wyzsze obroty, stad w kabinie podczas jazdy czesto slychac silnik,co akurat mi sie podoba, szczegolnie ze dzwiek bardzo ladny.
~robert_olesinski@california.pl
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Ten silnik (pamiętając o niewielkiej pojemności) daje bardzo wiele frajdy z jazdy, jeśli ktoś lubi machać lewarkiem (ja lubię :) - od 4krpm dostaje pięknego kopa, poniżej - śpi (wtedy jest b. cichy).
~tomek romek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Honda jest najwiekszym producentem silników na swiecie ...i bardzo dobrze :) Robią to doskonale. Niepotrzebnie wdarła się tam ekololagia i musieli (uczciwie) silniki zdławić. Szkoda.
~Andrzej S
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Do 4 tyś. obrotów spokojny i w miarę cichy, powyżej głośny i żwawy. Wada: koniecznośc regulacji luzu zaworowego. Zalety: brak jakichkolwiek wycieków, nie zużywa oleju, bezawaryjny.
~Tomasz R.
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Nie ma porażającej dynamiki, przy wyprzedzaniu czasami przydałby się większy "kop". Generalnie jednak nie ma powodów do narzekania, a sam silnik pracuje pięknie.
Honda Civic VI Kombi