Lista ocen Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 (72) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_lancelot@op.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Jest bardzo precyzyjna o dość krótkich skokach. Biegi wchodzą bez problemów, z lekko wyczuwalnym oporem – tak, jak być powinno i są znakomicie zestopniowane. Gałka ma fajny, ergonomiczny kształt. Praca dźwignią biegów to sama przyjemność. Czasami tylko wsteczny nie łapie za pierwszym razem (szczególnie gdy samochód jeszcze się toczy), wówczas trzeba albo wcisnąć sprzęgło jeszcze raz, albo najpierw wrzucić jedynkę i dopiero potem...
~Sassu
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
W żadnym aucie jakim dotychczas miałem okazję jeździć skrzynia biegów nie była tak precyzyjna. W służbowym aucie (mercedes C klasa 2005 127 tys km) skrzynia biegów jest o wiele mniej precyzyjna i bywa tak, że 1 bieg wyskoczy. Biegi wchodzą bardzo delikatnie i płynnie. Czasami zdarza się, że wsteczny nie wchodzi (brak synchronizatora?) nie stwarza to większego problemu, na drążku od razu czuć, że \'coś jest nie tak\' po ponownym włożeniu biegu...
~paweł
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
To już moja druga skrzynie w tym aucie. Pierwsza wyleciała mi z auta!!! Wiem że to nie bywałe, ale tak było. Najpierw zaczeło się od blokowania biegów (za nic nie można było ruszyć drążkiem zmiany) I pewnego dnia szlag trafił skrzynie. Po wymianie na używaną bez problemu. Wsteczny czasem kiepsko wchodzi.
~sulaw70@interia.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
stanowczo stwierdzam, iż skrzynia pracuje najlepiej w tej klasie aut (sprawdzalem w wielu innych markach aut), z małym minusikiem - czasami nie chce wchodzić wsteczny (ale ja zazwyczaj jezdze do przodu:-))), lewarek dobrze usytuowany i co najwazniejsze bardzo miekko i cicho pracuje - poprostu miód-malina
~michelo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Skrzynia na 4, z tego co mowil poprzedni własciciel 50letni pan, skrzynia była remontowana w serwisie hondy oczywiscie udokumentowane wszystko, wiec chyba jakosc nie za dobra, ale jak narazie ja nie mam problemow, troszke haczy wsteczny. A tak to bez zarzutów.
~lintu
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Nieźle, ale nie idealnie - być może do wymiany jest już olej albo wyrabiają się synchronizatory. Czasem pojawia się problem z jedynką albo wstecznym i z płynną redukcją w zimne dni. Zasadniczo jednak działa dobrze.
~Rafaello
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Daję przeciętnie, a to z powodu tragicznego biegu wstecznego. Najczęściej trzeba podjechać kawałek do przodu, żeby można było wbić wsteczny. Czasem podczas jazdy, bieg nie wskoczy wydając przy tym straszny zgrzyt.
~wojtek
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
mam uwagi co do biegu wstecznego - czasem wchodzi dopiero za drugim razem, po ok. 200 000 tys. trzeba było wymienić kilka łożysk w skrzyni biegów (oj koszt był niemały)
~rafael.w29@interia.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
procz wstecznego dla mnie ideal skrzyni-jezdzilem chybawszystkim kompaktami i w zadnym nie bylo takiej precyzji-procz wstecznego -sle w koncu na wstecznym sie nie jezdzi:)
~Wojtek
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Sporadycznie zdarza się, że jedynka bardzo ciężko wchodzi, zwłaszcza na zimnym silniku. Wsteczny też czasem lubi wyskoczyć. Po za tym bez problemów.
Honda Civic VI Sedan