Lista ocen Honda Civic VIII (477) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 256 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ansz@iq.pl
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Cicho i spokojnie przy mniejszych predkosciach, powyzej 120 slychac dosyc mocno ale powyzej 150 km/h typowy szum jak w innych cichych autach. Duzy wplywa maja opony. Fabrycznie zakladane sa Micheliny ktore sa znakomite ale glosne a tym bardziej jak sa nowe. Mysle ze po zuzyciu tych standartowych opon kupie ponownie Michelin ale z wyzszej polki. Troche drozej ale ciszej w aucie.
~Ufo
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Przy prędkościach powyżej zaczyna być głośno co jest zarówno plusem jak i minusem. Plusem bo ten drący się silnik potęguje wrażenia z szybkiej jazdy ale minusem kiedy chcemy jechać 140 km/h w długą trasę, wtedy radio jest bardzo pomocne. Do prędkości 120 km/h hałas w aucie jest jak najbardziej akceptowalny, da się swobodnie rozmawiać.
~Tomek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
i tutaj mam takie male ale.... tak do 120km/h na 6 biegu jest przyzwoicie ale jak chcemy poszalec( oczywiscie na autostradzie) to robi sie dosc głosno, rekompensuje mi to za to bardzo przyjemny dla ucha dzwiek. radio ma fajna funkcje automatycznego podgłasniania podczas dynamicznej jazdy i niezle tłumi dżwieki z silnika i szczelin auta.
~moris0
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
jak wspomniałem na początku po jeżdzie próbnej kilka miesięcy przed kupnem miałem lepsze odczucia niż obecnie, ale generalnie jest ok, trochę słychać szum powietrza, a brzmienie silnika na wyższych obrotach jest nawet fajne, nie ma o narzekać, głośny to dopiero jest focus, jak jechałem ponad 100 to myślałem że ma szybę niedomkniętą
~Adi
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Jest po prostu głośno. Słychać silnik, słychać szum opon, słychać wiatr i to wszystko słychać bardzo wyraźnie. W mieście jest to do przeżycia ale podczas jazdy 100km/h jest już na prawdę głośno, nie wspominając, że rozmowa przy prędkościach autostradowych wiąże się z koniecznością nadwyrężania swoich strun głosowych.
~kliczek
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Mówią,ze wyciszenie w Hondzie Civic jest przeciętne. To prawda. Ale Japończycy zamiast zbudować auto z rechoczącym ropniakiem obkładanym grubą izolacją, zbudowali cichutki silnik, do którego nie potrzeba tego całego ogromu mat. Auto jest ciche z natury, a do tego lekkie - bo nie ma wielkich kilogramów izolacji.
~Andrzej
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Mogło by być ciszej, jest porównywalnie do Leona. W mieście i do 90km jest ok, przy prędkościach autostradowych zaczyna mocniej szumieć. Nie jest to klasa wyciszenia jak w autach premium. Podkreślę że najwięcej hałasu pochodzi wcale nie od silnika diesla (którego prawie wcale nie słychać) lecz od opon i szumu wiatru wokół auta.
~WronyM
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Wyciszenie niestety jest minusem tego samochodu, jeździe miejskiej, pozamiejskiej nie ma problemu, wszystko jest ok, silnik słychać dopiero gdy się go wkręci na wysokie obroty. Natomiast na autostradzie jest kiepsko. Od 130-140 km/h zaczyna się robić głośno. Można się przyzwyczaić, ale jednak może też to być denerwujące.
~Grzegorz
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Bardzo cicho na niskich obrotach i do prędkości 120km/h. Powyżej 140km/h jest już trochę za głośno. Jest wyraźny i głośny szum powietrza. Powyżej 180km/h prawie nie da się rozmawiać. Każde dynamiczne wyprzedzanie okupione jest koniecznością redukcji i zawyciem silnika. Mi to akurat nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie.

Usterki Honda Civic VIII

Honda Civic VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~volk3r
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Wiadomo,że to nie limuzyna do 120km/h jest ok, później robi się coraz głośniej. Odgłos silnika jest bardzo przyjemny, zwłaszcza przy wyższych obrotach - idealnie dopasowany układ wydechowy, dużo frajdy z jazdy :) Plastiki potrafią czasem trzeszczeć,ale to pewnie przez to,że samochód składali angole a nie japończycy :(