Lista ocen Honda Jazz III (85) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek S
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Korzystam z licznika kontroli spalania paliwa dwutorowo. Mam ustawione średnie wskazanie spalania na danym zbiorniku paliwa, które automatycznie kasuje się po kolejnym zatankowaniu i wskazuje od początku. Równolegle drugim torem obliczane jest średnie spalanie w przedziale od 1 do 10000km. Wcześniej wielokrotnie sprawdziłem zgodność wskazania komputera z faktyczną ilością wlanego paliwa do przejechanych kilometrów i swierdzam że wskazania...
~Krzyś
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Dla mnie rewelacja. Nie spodziewałem się takich rezultatów. Prowadzę zapiski ze wszystkich tankowań i innych wydatków. Komputer w trybie B nie kasowany od wyjazdu z salonu pokazuje zużycie paliwa 4,4 l/100 km. Niestety jak w większości nowych samochodów oszukuje. Do tej pory między tankowaniami przejechałem 23.753 km i wlałem 1154,2 litrów paliwa co daje rzeczywiste średnie zużycie 4,86 l/100 km. Najwyższe jednostkowe średnie zużycie jakie...
~miiki
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
6.5 /100 - cykl:trasa-70%/miasto30% :stosuję ecodriving -i niech nikt nie pisze że pali 5litr/100 bo to są brednie . Prowadzę dziennik tankowań , i wiem ile to pali a ile podaje komputer : zaniża o około 1literka . Ale generalnie pali mało jak muskamy pedał przyśpieszenia ..trzeba ją wyczuć :) Co by nie było bardziej opłacalny jak diesel kosztem momentu obrotowego.-w perspektywie czasu oczywiście (mam na myśli :filtry...
~indianad
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Nie miałem żadnej awarii poważniejszej przez cały okres użytkowania. Części typowo eksploatacyjne są na przyzwoitym poziomie cenowym. Tak naprawdę tylko lać paliwo i jeździć. Ciężko coś więcej napisać. Jedyny dodatkowy koszt to regulacja zaworów co jakieś 20-30 tysięcy kilometrów. Mądry mechanik ogarnia to w ramach serwisu olejowego. Trzeba też liczyć koszty zaprawek blacharskich ale to każdy kupujący "japońca" się z tym chyba liczy.
~Grzegorz
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Główna zaleta to brak awarii zarówno drobnych jak i poważnych, oraz w miarę niskie spalanie. W starszych modelach sypały się co prawda łożyska w skrzyni biegów, ale potem to poprawili. Jak w każdym samochodzie trzeba dbać o olej, filtry, robić przeglądy itp. ale na szczęście nie ma kłopotu z jakim wyciekami, luzami na sworzniach, końcówka drążków, czy wybitymi poduszkami silnika/zawieszenia. Uważam że trwałość mechanik jest ponad przeciętna.
~remi63
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Utrzymując w trasie prędkość 80-90km/h przy włączonej klimie komputer pokazuje spalanie poniżej 5 litrów. Jazda po mieście w godzinach małego ruchu to 5-6 l, w szczycie i korkach 7-8 l. Pora roku i skrajne temperatury mają też wpływ na spalanie. Katalogowe spalanie jest jak najbardziej możliwe pod warunkiem dostosowania się do zaleceń komputera. Wartości te to wskazania komputera więc nie są to dane całkowicie wiarygodne.
~sz.k.
Mikrovan 1.2 i-VTEC 90KM 66kW
Zawsze mogłoby być lepiej ;-). Realne zużycie paliwa (na podstawie tankowań do pełna): miasto 7-7,5l przy dynamicznej jeździe (do odcięcia zapłonu) poza miastem przy bardzo oszczędnej jeździe4,5l, normalna jazda 5,5-6l, na autostradzie przy prędkości 120-130km/h 6litrów, przy 140-150km/h 7litrów, przy 170-180km/h 10litrów UWAGA komputer zaniża zużycie paliwa o 0,5litra (sprawdzone na wielu tankowaniach do pełna).
~planetaziemia
Mikrovan 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
To zależy jak dla kogo. Ja nie patrzę na \"ekonomię spalania\" - termin sam z siebie jest jakimś chorym podejściem. 6,0 do 7,4. Konkurencja musi jeszcze troszku popracowac nad swoimi ideałami ekologicznymi, które palą nie dosyć, że wg uznania, to jeszcze grubo ponad to co podaje stwórca. Przy automacie, spalanie mam niższe niż na ręcznej - w każdym bądź razie. Jeśli ktoś już jeździ hanią (dowolną), to wie o co chodzi :-))
~gomg
Mikrovan 1.2 i-VTEC 90KM 66kW
wg komutera trasa 4.8 - 5.0 przy 90 -110 km/h miasto 7.2, srednio mi podaje 6.4 ale to komputer normalnie 500 km robi na 30 litrach, i rezerwa jeszcze sie nie zaświeca, czyli liczac na piechotę wychodzi 6 litrów srednio, przy agresywnej ok 8 srednio przy leniwej pewnie tez 6 litrów, nie jest źle, ale jeszcze sie dociera silnik, przeglad co 20 tys/ lub co rok/ cena chyba okolice 600 zł, jeszcze nie korzystałem
Dziennik kosztów dla Honda Jazz III
6,6
~m_krk
Mikrovan 1.2 i-VTEC 90KM 66kW
Miałem napisać, że jest tylko "dobrze" ale zaryzykuje stwierdzenie "doskonale" (choć miałem auta które paliły mniej ale na ON). Przykład: jazda 100% miasto - o różnych porach; spalanie max 7,3 litra/100km. Ostatnia trasa Kraków - St. Wola - Kraków (przez autostradę do Niepołomic i dalej tradycyjnie na Sandomierz) łącznie ~420km, prędkości z zakresu 80-130km/h (średnia 76km/h) spalanie: 4.8 l/100km