Lista ocen Hyundai i30 I CW (90) - Widoczność

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pijaw
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Byłoby doskonale, gdyby nie odpadła mi przednia wycieraczka od strony kierowcy podczas wyprzedzania. Niestety okazuje się, że zapięcie wycieraczek, aczkolwiek wygodne do ich zdejmowania, to jednak jest wrażliwe na zimową pogodę - woda, która się tam dostała, zamarzła wypychając zapięcie. Niestety nie liczcie, że na najbliższej stacji uda wam się dokupić wycieraczkę. Uniwersalnych nie da się zamocować, trzeba jechać do najblizszego serwisu...
~Posiadacz Hyundaia i30
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Widoczność w i30 jest fenomenalna. Dodatkowy czujnik parkowania wystarcza, żeby zmieścić się dosłownie wszędzie i na milimetry. Dobre lusterka, zwarta konstrukcja. Manewrowanie na parkingu nie sprawia trudności, można spokojnie zmieścić się w miejscach wcześniej zajmowanych przez autka kompaktowe i to nawet tyłem! Przyznam, że parkowanie na wstecznym pomimo niemałych rozmiarów nie sprawiało żadnych trudności, wszystko widać wyśmienicie.
~BART
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Po średnio ta ocena - Tu jeden minus dla tego samochodu i chyba największa wada a mianowicie samochód ma podświetlane wszystko na niebiesko wyświetlacz radia można całkowicie wyłączyć ,można całkiem wyłączyć podświetlenie zegarów natomiast wyświetlacz komputera pokładowego nie posiada możliwości regulacji podświetlenia co przy dłuższej jeździe w nocy mocno daje się we znaki oczom i strasznie męczy!sposób na to to położenie telefonu na zegary ;)
~graf
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Widoczność - bardzo dobra. Jak auto ma więcej kierowców, to lusterka boczne są na tyle duże że nie trzeba ich przestawiać. Dodatkowo na przedniej szybie wycieraczki typu płaskie pióro są niewidoczne, bo są poniżej maski. To samo ze spryskiwaczami przedniej szyby. Same wycieraczki pracują niezwykle cicho ale nie są w stanie zdjąć rozbitych owadów z szyby. Na trasie pozostaje jedynie podjechanie na stację i przetarcie szyb.
~Betegie
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Słupki przednie smukłe, lusterka dobrze dobrane, parkowanie tyłem bez czujników idzie bez problemów - rzekłbym, że bardzo intuicyjnie, mimo stosunkowo szerokich tylnych słupków. Szyba przednia i boczne dają przyzwoitą widoczność kierowcy, nie ma problemu przy osobie ok. 181 cm wzrostu przy podjeżdżaniu pod światła, że trzeba się pochylać nad kierownicą.
~Przem
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Przód i tył - rewelacja. nawet jak jakiś \"kolos\" usmaruje nas błotem to wielkie wycieraczki radzą sobie z tym doskonale. Jedyny mankament, to to, że są trochę za nisko ustawione spryskiwacze i przy dużej prędkości nie pryskają na wystarczającą wysokość. Ogromne lusterka (jak od ciężarówki) też ułatwiają widoczność.
~drajwer
CW 1.4 DIHC CVVT 109KM 80kW
Bardzo dobra widoczność ze względu na dużą powierzchnię szyb oraz duże lusterka boczne. Jedyny minus - przy cofaniu trzeba pamiętać, że samochód, jak to w innych kombi bywa, nie kończy się równo z tylną szybą. Musiałem dokupić pokrętło regulacji podświetlenia, ponieważ w nocy świeciło zbyt mocno.
~gummi_cezar@poczta.onet.pl
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Zupełnie nie przeszkadzają mi szerokie tylne słupki. Gorzej jest z przednimi przy skręcaniu trzeba się czasem wychylić. Przdnie wycieraczki z szerokim piórem bezgłośnie usuną z szyby co przeszkadza. Niestety jak to w kombi, o wiele częściej niż w hatchbacku trzeba używać wycieraczki tylnej.
~Łukasz
CW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Mocne 5 Jak dla mnie widoczność pomimo nadwozia kombii jest super. Duże lusterka, atut, duże szyby, mały minusik za widok przez tylna szybę, która nie jest mała, ale wysoka tylna kanapa troszkę przesłania widok, kwestia przyzwyczajenia.

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wert
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
doskonałe lusterka !! inni producenci powinni się uczyć od Hyundaia, w tym samochodzie niepotrzebne są różnego rodzaju \"asystenty martwego pola\" bo martwego pola właściwie nie ma, mój brat podsumował to że i30 ma lusterka jak dostawczak...
Hyundai i30 I CW