Lista ocen Lancia Lybra Kombi (98) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~puuniek@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Silnik dynamiczny, oszczędny i niezniszczalny. Wystarczy dbać o regularny serwis i studzić turbinę o czym zapewne wielu nie pamięta. Dzięki sprężarce Garretta o zmiennej geometrii łopatek ciągnie już od samego dołu. Ten silnik aż prosi o dynamiczna jazdę. O jego trwałości może świadczyć fakt, iż jest stosowany w całej grupie Fiata (Fiat, Alfa, Lancia) także w modelach dostawczych np. Ducato, pokonujących setki tysięcy kilometrów. Poza tym...
~rotmistrz88
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Bardzo elastyczna jednostka ( moment ponad 300Nm) w dalekich trasach czuje się jak ryba w wodzie . Przyjemene brzmienie 5 cylindrowej jednostki to miła odmiana w stosunku do powszechnie stosowanych w tej klasie jednostek 4 cylindrowych.Nie ma kłopotów z wyprzedzaniem niezależnie od tego czy jedziemy 70 czy 120 km/h. Do tego umiarkowany apetyt na paliwo, przy spokojnej jezdzie razem z rodziną w trasie spalanie oscyluje w granicach 5.5 litra...
~Zbyszek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Bezawaryjny dynamiczny silnik zadowalający się naprawdę rozsądnymi ilościami oleju napędowego (silnikowego praktycznie nie bierze między wymianami). Zaślepiłem egr przez to nie narzekam też na ten element :). Po zaślepieniu spalanie praktycznie bez zmian, ale nieco wzrosła dynamika. W silniku prócz wymiany oleju i napędu rozrządu nic nie trzeba było robić, nigdy nie zawiódł. Wcześniej jeździłem benzyniakami i drażni mnie nieco tylko klekot...
~sura
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Włoski 1.9 JTD, podobno najlepszy i najtrwalszy diesel czasów obecnych. Montowany m.in. w Oplach jako CDTi, Sabbach, Fiatach, Alfach, Lanciach i pewnie wielu innych. Niemieckie TDI zostaje daleko w tyle. Części powszechnie dostępne, mnogość zamienników, ceny od śmiesznych po odpowiadające jakości części:) Generalnie bingo. Elastyczność, przyjemność z jazdy rewelacyjna. Osiągi zadowalające. Lepszy może być tylko 2.4 JTD - po prostu mocniejszy.
~Krzysiek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Moc i moment wystarcza żeby się trochę pobawić. Silnik 5 cylindrów pracuje równo i nawet w miarę cicho. Spalanie przy tym zaskakuje. W mieście (poznań) 7,5-8 zimą na trasie 4osoby klima i bagaże 5,5-6. Oleju nie bierze nawet kieliszka, nigdy nie dolewalem. Minusem jest to ze zimą przy mrozie(nawet -5) nie ma Opcji żeby złapał 90stopni. Za to latem nie zagotuje się nawet przy 35 w cieniu w korku.
~Bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Wysoka kultura pracy, elastyczny choć jest to domena diesli...dobrze zbiera się nawet z niskich obrotów, dość dynamiczny aczkolwiek czytając liczne opinie na temat Lybry liczyłem na nieco więcej...ale nie jest to przecież auto do sportowej jazdy, a mimo wszystko i tak jest nieźle:)4 gwiazdki dlatego, że 5 postawiłem sobie jako ideał samochodu, którym notabene nie miałem jeszcze okazji jechać:P
~Krystian
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Poniżej 1200rpm cudów nie ma i jest po prostu dziura. Wyżej już lepiej aby od 1800rpm posiadać pełny moment pod pedałem gazu. Wciska w fotel (wersja 140KM). Kultura jak to diesel, zawsze na minusie. Na jałowym woda w butelce się delikatnie trzęsie ale wytłumienie nie powoduje pękania bębenków w uszach. Przy prędkościach powodujących znaczny opływ powietrza po karoserii silnik jest niesłyszalny.
~Toper
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Polecam tą wersję Lybry. Od 2002 roku mamy: w 1.9 115KM a w 2.4 150KM. Odniosę się do 2.4 136KM, bo z takim porównywałem moją. Ta słabsza 2.4 jest w subiektywnym odczuciu dużo mniej spontaniczna. Jeździ dobrze, przyśpiesza dobrze, ale nie ma tego pazura. Wersja 150KM jest zrywna, lepiej reaguje na gaz dużo przyjemniej się nią jeździ. Polecam roczniki od 2002 w górę.
~mmmm1313
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Kultura pracy silnika jak na diesla super, na zimnym silniku trochę klekocze. Po rozgrzeniu chodzi fajniej niż niektóre benzyny w gorszym stanie, na pewno pod tym względem JTD miażdży słynne TDI. Na elastyczość również nie mogłem narzekać, bardzo duży zakres prędkości/obrotów na poszczególnych biegach, komfortowa jazda bez machania lewarkiem.
~czubax
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Jak na diesla bardzo wysoka kultura pracy no i piękne brzmienie rzędowej piątki:) Niesamowicie elastyczny i żwawy. Jazda nim na trasie to czysta przyjemność. Teraz jeżdzę V6 200KM w benzynie i trochę brakuje mi tego ciągu od "dołu". Świetnie brzmi przy wyższych obrotach - pasażerowie zawsze zwracają uwagę na ten dźwięk.
Lancia Lybra Kombi