Lista ocen Mazda 3 I (148) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 194 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Za wszelkie usterki trzeba słono płacić. Jak na auto z nie za wysokiej klasy, troche przesadnie dużo. Zaznaczę, że z przymusu korzystałem tylko z ASO. Tym nie mniej wiem, że braki tańszych zamienników dyskwalifikują ten konkretny model jako brany przeze mnie pod uwagę do prywatnego zakupu. Możliwe też, że jeżeli samochód byłby zadbany przez poprzednich użytkowników, to twierdziłbym, iż jest idealny, bezawaryjny, wiadomo: japoński. Niestety o...
~Reggie
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Porządne auto. Za 10 letnią Mazdę 3 z prawdziwym przebiegiem 135 tysięcy kilometrów z silnikiem benzynowym 2.0 150 KM, 17 calowymi felgami z 8 oponami oraz pakietem Top Sport zapłaciłem 22 000 złotych - sporo, ale dostałem do tego gwarancję na większość elementów na rok lub 10000 km. Z gwarancji już skorzystałem - padł termostat - oryginał Forda (taki sam jak Mazdy) kosztował 210 złotych + 120 zł za wymianę wraz z uzupełnieniem płynu.
~eres
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Warto było zapłacić te ponad 70 tys. choć zawsze mogłoby być taniej. Ale wyposażenia jest świetne, a ceny części zamiennych to pozycja dla teoretyków. Na dodatek - sprawdziłem - wypadają one troche taniej niż do "golfiny" mojego nieszczęsnego kolegi. On zna te ceny z autopsji, bo uległ "mitowi" niemieckiej jakości... A na dodatek jeżdzi topornym kawałem ciężkiej blachy i drży, że podobni mu "łysole" zabiorą mu ten krowiasty wózek...
~Qzyn
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Samochód jest super - co tu ukrywać. W warunkach polskich jest jednak zbyt drogi jak na tą klasę (za zbliżoną cenę można chyba mieć już corollę Verso). Moja Mazda 3 pochodzi z Danii i sprowadziłem ją uszkodzoną w transporcie do salonu (więc jestem jej pierwszym właścicielem). W sumie po kosztach naprawy i kosztach sprowadzenie wyszła mi po ok 2/3 ceny w PL - co już było baaardzo opłacalne.
~Ratownik
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Na samochód chciałem przeznaczyć mniej pieniędzy i na początku w ogóle nie patrzyłem na Mazdę 3 ... jak zacząłem je oglądać po namowie znajomych i opiniach na forach to w końcu się zdecydowałem i sądzę że był to dobry wybór z pośród tych wszystkich aut które oglądałem. Samochód po prostu był wart swojej ceny i jest w porównaniu do samochodów tej samej klasy i innych w tej cenie.
~taki_jeden_z_Wawy
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Za cenę tego auta kupimy kolejnego golfa 4 albo kolejną astrę czy mondeo, którymi jeździ połowa miasta (całe szczęście że chociaż kolory są różne). Generalnie ciężko się przełamać i kupić coś czego jest mało na drogach albo co nie jest zbyt popularne na drogach, jednak jeśli nie kupimy tego auta od jakiegoś pseudo-handlarza z polski to i blondynka i łysy dresik będą zadowoleni.
~artur
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Auto w prowadzeniu jest fajne, trudno się do czegoś przyczepić ale...jest znacznie droższe od konkurencji a zdarzają się zbyt często usterki, nie wspominając o tragicznej blacharce. To powoduje, że mówiąc kolokwialnie "szału nie ma", tj. ceny aut nie są adekwatne do jakości auta. Działa tu zwykła psychologia, a nie obiektywne kryteria.
~Konrad
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Wyprzedza o klasę Toyotę Corollę, Hondę Civic a nawet pod niektórymi względami BMW 3 czy Audi A3 - design wnętrza tej ostatniej jest wręcz prymitywny w porównaniu z wystrojem, kolorystyką i wyposażeniem kabiny Mazdy 3. Niestety Auto droższe od pozostałych Japońskich samochodów tego segmentu ale jeden z niewielu na naszym rynku "rasowy" Japończyk.

Usterki Mazda 3 I

Mazda 3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Vivo
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Auto było racze b. drogie. W tych cenach w 3 letnich autach można było złapać nawet słynnego (z usterek) VW Passata w równym roczniku, skodzinki octavie były tańsze. Dzisiaj Mazdy dynamicznie tanieją, ze względu na postepujące z wiekiem gnicie auta. W warunkach polskich zim i natężenia soli te auta nie mają szans.