Lista ocen Mazda 3 I Sedan (59) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~FioleK
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Mistrzostwo!! Bałem się silnika PSA-Ford. Jednak 1.6 HDI to bardzo udany silnik. Wystarczająca moc, super elastyczność, aksamitne brzmienie. Nic się nie psuje, silnik tylko buczy przy 1950-2000 obrotów, powyżej i poniżej jest OK. Czasami tylko słychać wewnątrz, że to jest diesel. Na zewnątrz o wiele łatwiej rozpoznać typ jednostki. Na oleju Castrol Edge Sport 0W40 silnik zachowuje się super. Na obroty szybciej się wkręca niż benzyna w Yarisie....
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Jak wspominałem silnik cichutki, słychać jego pracę tylko na wysokich obrotach. Słabe wyciszenie pojazdu daje się we znaki ;-) Dynamika na przeciętnym poziomie, ale nie jest źle. Benzyną wolnossącą trzeba umieć jeździć. Potrafię z niej wyciągnąć odrobinę pazura. Jeżdżę w 80% po mieście także silnik dla mnie optymalny. Bardzo wiele osób narzeka na spalanie. Ja uważam, że jak na pojemność 1.6 wynik jest całkiem dobry!
~Vivo
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Silnik b. cichy, kulturalny, dynamiczny z tej pojemności, dobrze zbiera się z niskich obrotów.Jest widoczna turbodziura, ale wynika to z małej pojemności i sporego momentu sprężania. Silniki ten pochodzi z koncernu PSA, porzez współpracę z Fordem został implementowany również do Mazdy. Spotykany w Citroenach C3,C4,C5, Peugotach 206,306,406, również dostawczych, mniejszych autach Volvo.
~Kiel
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Największy plus to niezawodność. Silnik mimo małej pojemności dynamiczny, nie raz przegoniłem np golfa 2.0 TDI. Jedynie co trzeba to trzymać się 3000-4500 obrotów i jest bardzo dobrze. Przy 100 tyś. jest zalecana w instrukcji kontrola obrotów na biegu jałowym. U mnie wyszło, że trzeba uszczelki na dolocie wymienić, koszt z robocizną koło 400-500 zł o ile dobrze pamiętam.
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Bardzo wysoka kultura pracy. Bez dodania gazu nie słychać pracy jednostki. Poza tym jest dość slaby na niskich obrotach i paliwożerny. Na wysokich obrotach da się nawet wyprzedzać, jednak należny trzymać się na baczności. Wcześniej użytkowany przeze mnie 1.9TDi 130KM byl przy tej jednostce iście petardą, przy duuuzo niższym spalaniu.
~Maciej
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Jest OK, choć wady o których pisze to wady auta a nie silnika. A sam silnik jest wystarczająco mocny, można zmieniać biegi przy 2200 obr. Redukcje wówczas odwdzięczy się mniejszym zużyciem. Przy wyprzedzaniu konieczne redukcje. Idealny na krótkie trasy i do spokojnej jazdy, w miejscie i na autostradzie sporo pali.
~saturnin@gazeta.pl
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
wiadomo, demon prędkości to to nie jest ale trudno wymagać przy 105 KM.. mimo to daje baardzo miłe wrażenia z jazdy.. powyżej 4 tys obrotów zaczyna delikatnie głośniej pracować a sposob w jaki to robi skłania do przyciskania jeszcze bardziej. jeżdzę nim od 2 lat i dalej mam taką samą frajdę..
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Silnik jest bardzo cichy jak na diesla. Elastyczny przy wyższych obrotach (2700 i wyzej). Jednocześnie delikatny. Bardzo źle znosi szarpanie i agresywną jazdę na krótkich dystansach. Natomiast wręcz uwielbia długie dystanse, pokonywane jednym tempem.

Usterki Mazda 3 I

Mazda 3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zibi
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Silnk jest slaby. dla mnie to za malo. O zacienciu sportowym to mozna pomazyc. Mala elastycznosc, dziura w turbo na kilka sekund, przyspieszenie kiepskie choc jerzdze sam. Moze i on jest mocny ale tyko dla tych co sie przesiadli z malucha.
Mazda 3 I Sedan