Lista ocen Mazda 323 IV F (183) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 171 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~FILIPE hibit@tlen.pl
F 1.6 16V 88KM 65kW
Ciutke cięzko idą te biegi, ale jak na ten rok...bomba.Wsteczny jak we wszystckich madziach trochę ciężko czasami :)Ale puszcze sprzęgło i jeszcze raz i jest ok.Jedyneczka by mogła być ciutkę dłuższa.
~Student
F 1.6 16V 88KM 65kW
Mysle ze to wlasnie dzieki skrzyni ten silnik tak dobrze pcha to auto.Posiada stosunkowo krotkie przelozenia.Skrzynia jest precyzyjna.Prawda jest ten bieg wsteczny:) czasem sie zacina..
~Illmereth
F 1.6 16V 88KM 65kW
Czasami zgrzyta przy redukcji do 2 oraz przy wrzucaniu wstecznego. Podobno taka specyfika mazdowskich skrzyń. Poza tym skrzynia chodzi bardzo ładnie, biegi wchodzą lekko i przyjemnie.
~krzysiek323f@wp.pl
F 1.6 16V 88KM 65kW
wszystko ok niekiedy problem ze wstecznym ale TYLKO na zimnym silniku. w porównaniu do francuskich aut a jezdziłem citroenem xm i megane to tutaj lewarek chodzi pysznie.
~Rafal
F 1.6 16V 88KM 65kW
dobrze zestopniowana, oczywiscie standardowy problem ze wstecznym, ale to mozna polubic. dobrze pokrecony pojedzie ponad 130 na IIIce, ale nie polecam wtedy wrazen dzwiekowych :D
~konrad
F 1.6 16V 88KM 65kW
jedynka jest dosyś krótka, na pozostałych biegach mozna pociągnąć no i prawidłowo jedynka jest w końcu tylko do ruszania.. Dobra kultura pracy skrzyni, nie za długie przełozenia
~vedel vedel@wp.pl
F 1.6 84KM 62kW
Krótkie przełożenia zachęcają do jazdy na wysokich obrotach, a wtedy silnik żyje! Jedyne auto którym jeździłem do tej pory i wkręciłem na 7tys. Niesamowity ryk silnika :)
~Pałkerson
F 1.6 16V 88KM 65kW
nie mam problemów choć jedno co mnie wqrza to ten wsteczny i bieg nr 3 nie wiem dla czego ale w obu moich mazdach jest to samo na 3 i wstecznym biegu kiepsko rozsprzęgla
~Martini
F 1.8 16V 4WD 103KM 76kW
Gdyby nie ten wsteczny - czesto ciezko wchodzi...reszta po 13 latach jak z fabryki. Idealnie zestrojna, zadnych luzow ani drgan na lewarku...tylko ten wsteczny bruzdzi :(
~jk
F 1.6 16V 88KM 65kW
nie ma problemów z jakimis tam zerwaniami linki sprzegło hydrauliczne biegi zmieniają się dość precyzyjne trochę więcej siły należy użyć przy jedynce i wstecznym
Mazda 323 IV F