Lista ocen Mazda 323 IV (246) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jasik5
F 1.6 16V 88KM 65kW
Zużycie paliwa średnie, chociaż jak na auto o takich osiągach to nawet niewielkie. Napraw nie dokonywałem - po prostu to auto się nie psuje i już. Wymiana części eksploatacyjnych trochę droższa od przeciętnej, jak przystało na japończyka.
~kaszlarz
BG 1.3 16V 73KM 54kW
Z tego co zaobserwowałem ,to zużycie w mieście mieści się w granicach 8l/100km z racji tego ,że mam ciężką nogę i nie potrafie nią wolno jeździć to spalanie tak się ma... Na trasie ile by się nie \"cisnęło\" to spala bardzo małe ilości bo ok 5-6l /100km
~piotr1988_17
F 1.6 16V 88KM 65kW
Spalanie w miescie 8, trasa 6, a teraz to tak do 10 litrow benzyny. Moim zdaniem bardzo dobrze. Wiadomo ze jakby ktos pilowal, to i spali wiecej, ale wtedy to nie jedzie a zapierdziela. Ja jezdze tak w przedzialem 2-3.5 tys obrotow, taki mam styl jazdy.
~Max Galewski
F 1.6 16V 88KM 65kW
Bomba! Trasa Poznan - Warszawa i Warszawa - Pozna za 180zl? Przy spokojnej jezdzie i rzadkim machaniu drazkiem zmiany biegow moja mazda spala 5.5l/100 !!!!! (niestety z powodu wady kregoslupa na dlozsze trasy korzystam z drugiego auta)
~vanderandreas@o2.pl
F 1.3 16V 73KM 54kW
spalanie: min: <6l/100km, max: 8l/100km (przy prędkości ok.140km/h), średnio 6,5-7,0 l/100km. Jeżeli chodzi o ceny napraw to kupuję markowe części w sklepach i daję auto do naprawy zaufanemu mechanikowi. Cennik w serwisie wg mnie jest wzięty "z kosmosu".
~lukasz@domowy.net
F 1.8 16V GT 128KM 94kW
przy sokojnej (tatusiowej) jeździe zupełnie dobrze, problem w tym, że to auto nie pozwala spokojnie jeździć ale mimo wszystko w porządku, dokładnie nie sprawdzałem ale w moieście więcej niż 11 l nie powinień łyknąć (no chyba że rzecz dzieje się zimą :-)) )
~olalla
F 1.6 16V 88KM 65kW
Jeśli chodzi o zużycie paliwa to.... no cóż. Na początku paliła pięknie- w 8-9 literkach gazu zawsze się mieściła. Aż tu nagle zrobiło się 12! Wtedy przestałyśmy się lubić... Niskie ceny części- in plus oczywiście!
~olalla
~qbalo86
F 1.6 16V 88KM 65kW
Jak na silnik 1,6 16V spalanie jest w normie, oczywiście przy normalnej jeździe. przy mocniejszym wciśkaniu gazu silnik nabiera większego apetytu. Z kolei delikatne głaskanie pedału gazu wcale drastycznie nie ograniczy nam spalania.
~sindbad77
BG 1.3 16V 73KM 54kW
Zużycie paliwa raczej normalne jak na tą generację silników. Co do napraw i części, mimo obiegowej opinii o wysokich cenach części do japończyków, wcale nie odbiegają dużo od europejskich aut, a starczają na wiele więcej