Lista ocen Mazda 323 IV (246) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ricardo (Bytom). Tylko Mazda i jazda !!!
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Tu nie mogę się zbytnio wypowiedzieć, bo przez 7tys., które Nią zrobiłem zmierzyłem to tylko na trasie. 4 facetów, i pełny(dosłownie) bagażnik, masa rzeczy w środku, bagażnik na dachu. Tak siedziała, że chwilami darłem o koleiny, więc trzeba było szybko z nich wyskoczyć. Myślę, że wynik i tak niezły, jak na 1.6 16V i średnio 100-120km/h w Polsce i 90 w Szwecji. Podane wartości 2 i 2, to oczywiście nie prawda, ale musiałem coś wybrać.
~kantukinte@gmail.com
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Zrobilem tym autem 90 tys km, patrzac na rachunki i faktury, na przeglady i remonty wydalem w sumie 2000 zl przez 2 lata, wymienilem klocki i tarcze, rozrzad, chlodnice, uszczelke pod glowica i elementy zawieszenia takie jak drazki czy sworznie. Ekonomiczne auto - pomimo przebiegu bierze tylko pol litra oleju na 2000 km. Przed zalozeniem instalacji palil na trasie 7 litrow na 100, a teraz pali 8 gazu.
~SprzedazKastetow.prv.pl
F 1.6 16V 88KM 65kW
jezeli ktos pisze ze ten silnik pali 5-6litrow, to chyba liczy 80km, a nie 100km, autko pali sporo ! wiecej niz audi 80 1,8s .... ktore jak wiadomo ekonomiczne nie jest, ogolnie silnik na minus... oplacac sie zalozyc gaz... srednio trzeba liczyc 10litrow miasto i trasa, trzeba jezdzic caly rok na swiatlach, a wiec opory powietrza przez stojace swiatla sa i to spore !!! 1l wiecej pali przez to
~lukasze1@op.pl
F 1.6 16V 88KM 65kW
Niestety, zgadzam się nielicznymi użytkownikiami Madziarek 323F bg. Moja Madzia jest ciągle bardzo głodna, lubi gdy często ją dokarmiam. Niestety jestem fanatykiem tych aut, kocham moment kiedy wkręca się powyżej 4000 obr/min i niestety ale nie panuję nad sobą... tym autem nie da się jeździć do 100 km/h. Zabawa zaczyna się dopiero powyżej 4500 obr/min. Dlatego tyle żlopie, noi opny 195/15/55
~Dzik84
F 1.8 16V GT 128KM 94kW
Jak na takie osiągi, to ok. Średnio w lato: miasto 9-10, trasa 7-8. W zimę można dodać 1-1,5 litra. Jeździłem dynamicznie, ale nie pałowałem do odcięcia:) Części dość tanie, dużo zamienników. Zadbany egzemplarz i tak nie będzie się psuł, pod warunkiem robienia przeglądów po zimie i przed zimą:) No i wymieniania na czas, części zużywających się, jak hamulce, filtry itd.
~sarna
F 1.6 84KM 62kW
no ja może po miescie duzo nie jeżdże za to duzo na małych trasach na benzynie średni palił mi 7,5 z czego że tak powiem moja jazda do ekonomicznych nie nalezy na gazie średnio na 32 litrach robię 330-380 km a średnio 350 więc jestem zadowolony z tym że drugi raz gazu bym nie założył, trzeba elektryki pilnować bo strzela zaraz i jest problem podam spalanie gazu
~brzosto@op.pl
BG 1.6 16V 88KM 65kW
ceny napraw w normie, jak sie poszpera poszpera po szrotach to grosze, naprawdę. W ASO ceny kosmicznie wysokie, ale nie trzeba tam wcale zaglądać. Zuzycie paliwa niestety za wysokie :( jak sie lubi depnąć to pewnie z 11 weźmie. jeżdząc bardzo osczędnie i spokojnie po mieście to nieco poniżej 8l. na trasie jest juz dobrze, daje rade nawet zblizyć sie w okolice 6,5 litra
~FILIPE hibit@tlen.pl
F 1.6 16V 88KM 65kW
Tutaj...hm...studencka kieszen ale nie studencka noga:]Krece te auto ile wlezie.nie jezdze "emeryt style".Jak moge to ile fabryka da:] Nie po to kupowałem 323f zeby jezdzic jak CC 700 :] Wiec tak jezdze tylko po miescie, moja noga wazy bardzo duzo:)( srednio do 4000 rpm)..spalanie wyszło mi 8,1 litra.Dla mnie LUX.Podejrzewam ze na trasie zmiescilbym sie z luzem w 7.
~leon
F 1.6 16V 88KM 65kW
auto pali mi srednio 8 - 9 litrow na 100 km.wlasciwie nigdy nie udalo mi sie przekroczyc 10 l. nawet przy dosc ostrej jezdzie, albo w miescie. czesto jezdze na dlugich trasach i przy predkosci podroznej 140 - 150 km/h zuzycie oscyluje 8.5 - 9 litrow. przy ekonomicznej jezdzie udaje mi sie zejsc do 7.5 l. szkoda tylko, ze olej silnikowy trzeba zmieniac co 10 000 km. ale cos za cos.

Usterki Mazda 323 IV

Mazda 323 IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Auto które używam od samego początku od sprowadzenia, ma zainstalowana instalację LPG. Zużycie gazu w mieście to max 10l/100km na trasie przy szybkości do 120km/h może spaść do około 6,5l/100km spalanie benzyny na tasie to około 6l/100km przy jeździe do 120km/h. UWAGA : silnik lubi ciepło, latem spalanie jest trochę niższe niż podałem a zimą wyższe.