Lista ocen Mazda 6 II (218) - Silnik

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tommy
Kombi Facelifting 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
Silnik jest po prostu wspaniały, pali realnie 7 w miescie, a nie jezdze powoli. Ponadto jest cichy i mocny, dynamika na poziomie 9 do setki, swietna elastycznosc. 2.2 jest duzo lepsze niz poprzednie 2.0 (z ktorego bylem tez nota bene zadowlolony) wiec jest na prawde bardzo dobrze.
~Wojtek
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Silnik elastyczny i przyjemny w użytkowaniu. Jeśli ktoś oczekuje dobrego przyśpieszenia to powinien wybrać inną jednostkę. Jeździłem też trzy dni autem z silnikiem wysokoprężnym i było zdecydowanie bardziej zrywne. Ten silnik potrzebuje wysokich obrotów aby dać radość z jazdy.
~adick
Sedan 3.7 MZI V6 273KM 201kW
Bardzo elastyczny cichy (o dziwo) dla porównania w dwulitrówce silnik pracuje znacznie głośniej. V6 i wszystko jasne. Super moment obrotowy. Przyśpieszenie ok 6 s. do 100 daje niesamowite doznania. Szkoda że zdławiony elektronicznie V max 228 km/h potencjał znacznie większy.
~adamski
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
Taki silnik do takiego samochodu to absolutne minimum. Wolno się zbiera, jednak dobrze przyspiesza powyżej 2500 obrotów. Niesamowicie cichy do 3000 obrotów powyżej ładnie mruczy. Dobrze przyspiesza powyżej 120 km/h -jednak brakuje 6 biegu. Jest niesamowicie cichy.
~Mario
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Generalnie b.dobrze. Mógłby być bardziej energiczny, ale jak na tą wagę samochodu i wielkość to jest ok. Trochę denerwuje mnie ta konieczność odczekania pewnego czasu przy parkowaniu (sprzedawca poinformował mnie że powinno się odczekać chwilę by nie padła turbina).
~alex
Kombi 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
silnik jest tu naprawdę wielkim atutem auto ma sporo mocy ktora czuc przy wciskaniu pedału gazu mozemy spokojniewyprzedzac kolumnę tirów od3lat żadnych usterek nie mam olej zmieniam i filtr co 15-16tyś km silnik zrywny a przy tym dość ekonomiczny
~Jakubek
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
Póki co bez awaryjny, jedna uwaga to, że lubi wciągnąć olej jak jeździ się jak szalony (drugi bieg, obroty siegajace 7000 i stówa na blacie). Zaś spokojna jazda na autostradzie(1200km PL-BE) ilosć oleju pozostaje bez zmian. Jego moc budzi się od 3000RPM.
~gOOmi
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Dynamika wystarczająca jak na te gabaryty i masę, ale niestety tylko wystarczająca. Ok. 11 sekund do setki to niezbyt porywający wynik. Spalanie - na trasie (nawet wioząc 500 kg parkietu ;) ) można, nie przekraczając 120 km/h, zejść poniżej 6.5l / 100 km.
~rabin
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Silnik jest wystarczająco elastyczny, żwawy by poradzić sobie z masą Mazdy 6. Nie ma osiągów sportowca ale ja tego nie wymagam, natomiast w trasie czy na autostradzie zbiera się sprawnie. Jest przy tym niezawodny co bardzo sobie cenię.
~darwadarwa
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
155 KM przy tej masie jest niewystarczajace, choć to zdanie subiektywne po przesiadce ze 190 konnego turbo diesla. fajnie pracuję między 4 a 6 tys. obrotów. odcięcie ma jakoś koło 7,5 tys. ale wiąże się to ze spalaniem powyżej 10L/100 km