Lista ocen Mazda 6 II (218) - Silnik

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maleka
Kombi Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
Pracuje rewelacyjnie, właściwe wyciszenie (praktycznie niesłyszalny gdy stoisz na światłach) - apetyt rośnie w miarę jedzenia i mi osobiście brakuje jeszcze paru kucyków do dynamiczniejszej jazdy (wyprzedzanie na autostradzie z 4 osobami na pokładzie).
~szib
Kombi 2.2 MZR-CD 185KM 136kW
Silnik mocny, do codziennej eksploatacji w sam raz, jednak daleko mu do sportowego zacięcia. Mocno wyczuwalna turbo dziura! Najlepiej utrzymywać obroty około 2tys - 3tys., wówczas przespieszenia i kultura pracy silnika są zadowalajace.
~tikitaki
Hatchback 2.2 MZR-CD 185KM 136kW
Silnik jak dla mnie perfekcyjny, przy prędkości 130 słychać tylko szum opon i powietrza, przy 400 niutkach auto rwie praktycznie na każdym biegu. Świetna turbina która nie warczy jak to bywa u konkurencji. Silnik bardzo cichy najcichszy w swojej klasie.
~Rafal
Hatchback Facelifting 2.2 MZR-CD 180KM 132kW
Dosc mocny diesel, dobrze przyspiesza. Przez 100 tysiecy przebiegu zero problemow . Silnik lubi zeby mu czasami dac w kosc, stad tez nigdy DPF mi sie nie zapalil. Wazna sprawa - lac tylko dedykowany olej mazdy Dexelia.
~Przemek
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
Do silnika nie można się doczepić, choć pewnie tym razem wybrałbym jednak jednostkę 2.5 z dwóch powodów: 1) większa moc 2) przy 2.0 DISI czyli silniku z bezpośrednim wtryskiem koszt instalacji LPG wyższy niż w przypadku 2.5.
~kurek1313
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
silnik pracuje cicho,ladnie wchodzi na obroty,mam porownanie do 1.9tdi ktory jeszcze posiadam, skok milowy jesli mowic o kulturze pracy.Mam nadzieje ze niezawodny tez bedzie jak moj 1.9tdi ktory ma 280tys i suchutki i zero problemow.
~Paweł
Kombi Facelifting 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
Silnik jest bardzo mocną stroną samochodu. Nowa jednostka bez paska rozrządu - ma łańcuch, poprawiona technologia DPF. Duża radość z jazdy i na każdym biegu jest co nacisnąć. Do tego modelu silnik dobrze dopasowany.
~asnake
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
silnik dynamiczny przy obrotach powyzej 2500, ładnie przyspiesza powyzej 120km, Ale polecam silnik 2.0 mi nie starczyło na niego kasy moge powiedzie że 1em akurat do miasta i normalnej jazdy nie poszalejemy nią za bardzo
~Tryq
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Rewelacyjne wyciszenie silnika. Na światłach i przy \"przejazdach pokazowych (do 30km/h)\" silnika prawie nie słychać, w przeciwieństwie do nowych Skod, VW, Audi i in. dieseli, które klekoczą jak silniki na kutrach rybackich.
~Artur
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
pierwszy mój dizel i pełne zaskoczenie. silnik pracuje tak samo głośno jak w avensis 1.8 benzyna. Wysoki moment obrotowy daje przyjemność z jazdy, tylko nieraz dokucza oczekiwanie na rozgrzanie silnika i załączanie turbiny.