Lista ocen Mazda 6 II (218) - Silnik

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chrissjakob@onet.eu
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Jest taki cichy, że nawet nie wiem gdzie jest. Czasami korzystam z bagaznika, który jest z tyłu więc przypuszczam, że silnik jest po przeciwnej stronie. Jak dla mnie to disel, którym też miałem okazję jeździć był bardziej elastyczny.
~Mad Dog
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Wolnossąca japońska benzyna, czyli do 4000 obr/min jakoś wkręca się na obroty, ale po przekroczeniu tej wartości silnik łapie oddech i bardzo ochoczo wkręca się, aż do odcięcia, czyli do 6700 obr/min.
~Mazda 6
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Pancerna wolnossąca bezynowa jednostka. Jedyne co brakuje po dłuższym czasie uzytkowania to więcej mocy. Następna mazda będzie napewno z 2,5 litrową jednostką o odpowiednio większej mocy
~Mazda 6
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Bardzo trwała benzynowa jednostka napędowa. Jedyne czego po dłuższym czasie użytkowania brakuje to więcej mocy. Następna mazda będzie już wersją 2,5 litrową z odpowiednio większą mocą.
~Piotrek
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Silnik narazie bezawaryjny. Bardzo cicho chodzi, nie jest to demon mocy, ale od dolu ciagnie i jest elastyczny. Przy wyprzedzaniu wiadomo trzeba redukowac. Bardzo rowno chodzi. Ogolnie daje frajde z jazdy.
~hustller
Kombi 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
2,2 robi swoje w serii na hamowni wyszło 163km czyli jest ok ale został przeprowadzony chip tuning i teraz jest 193 km teraz to jest szatan 7,7 do setki poza tym mam cały czas dpf i jest ok
~looki
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Tylko dobrze. Troszke za dużo wyczuwalna turbo dziura i z biegiem czasu zaczęło troche brakować mocy. Ale ogólnie przyspieszenie naprawde fajne. Zero problemów z energicznym wyprzedzaniem.
~Karol
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
Silnik jest elastyczny, niestety przy próbie dynamicznego ruszenia np. przy włączaniu się do ruchu, zastanawia się bardzo długo, co stwarza niebezpieczne i stresujące sytuacje. Wyłączenie ESP nie daje nic.
~mat
Hatchback 1.8 MZR 120KM 88kW
Silnik pracuje cicho, bez zarzutu. Komentowałem to auto po pół roku użytkowania i poza wszystkimi zaletami, które wymieniłem, największą jest to, że jest to auto całkowicie bezawaryjne. :-)
Dziennik kosztów dla Mazda 6 II
6,9
8,4
~franek 85
Hatchback Facelifting 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
Co prawda mam to auto 3 miesiące a kulturę pracy silnika oceniam na 5 przy przebiegu 21 tyś wykryto wyciek oleju spod pokrywy rozrządu usterka usunięta na koszt mazdy auto zastępcze gratis