Lista ocen Opel Calibra (207) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 399 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lucass
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
bardzo dobrze trzyma sie drogi, swietnie wchodzi w zakrety nie przechyla sie, jadac >200 caly czas czuje sie pewnie... oczywiscie cos za cos - na dziurawych drogach jest meka, trzeba uwazac na koleiny rozpedzac sie tylko na dobrej drodze...
~chuti
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
zakładasz laczki 205 i jeździsz jak po szynach. super, nigdy innym autem tak nie grzałem w zakrętach. fani tuningu golfów 1,2 i 1,6 powinni się przejechać calibrą zanim zaczną ładować kasę w swoje szroty i bawic się w obcinanie sprężyn...
~adbrobert@poczta.onet.pl
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
ZAWIESZENIE MAM OBNIŻONE I UTWARDZONE WIĘC TRZYMA SIĘ ZAJJJJJJJJJ....., ALE WSZYSCY WIEMY JAKIE MAMY "DROGI" W POLSCE WIĘC JEST TO TROCHE UCIĄŻLIWE. ALE JAK PATRZE NA NIEOBNIŻONE TO WOLE SIĘ MĘCZYĆ BO DOPIERO OBNIŻONA MA WYGLĄD SPORTOWY ;->
~_?_
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Wystarzający na te coupe-bardzo twardy.Niektóre elemety deski przy tym zwieszeniu powodują duży hałas.Zawieszenie jest ok przy takich wymiarach auta ,nawet nie zle można scinać zakrety. Szerokie nisko profilowe koła ( seryjnie 205/55/15).!!
~Michał
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
Zawieszenie "usportowione" - twarde. Przy dużych felgach i oponach o niskim profilu trzeba się przyzwyczaić do mocno odczuwalnych nierówności i kolein. Za to w mojej Srebrnej Strzale zawieszenie okazało się niezwykle trwałe.
~wejsciesmoka@wp.pl
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
super trzyma się drogi, przy oponach 225/50/15 trudno go wyprowadzić z równowagi, pomimo przebiegu układ jezdny ok, ale o czesci eksploatacyjne trza dbać :) auto predystynuje do sportowych ale komfort jazdy mnie miło zaskoczył
~moog
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Tutaj wielkie brawa dla inzynierow opla. Na oponkach 205,50 R16 i calkiem seryjnym zawieszeniu nie straszne mi zakrety:)Uklad kierowniczy rowniez b dobry, i precyzyjny pod warunkiem ze w dobrym stanie.
~Maciek
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Dostrojenie raczej komfortowe, choć sztywniej niż w typowym aucie, idealne na asfalt nie nadaje się na drogi gruntowe. Dobrze prowadzi się w zakrętach. Zimą uwaga na niskie zawieszenie!
~Marcin Karpinski
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
twarde zawieszenie troszke rozmieklo na polskich drogach, ale to poprawilo komfort; kontrola tego co sie dzieje z opona jest na bardzo dobrym poziomie; dobre opony i dobry asfalt to prowadzenie jest wzorowe

Usterki Opel Calibra

Opel Calibra – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kola
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Zawieszenie jest bardzo dobrze zestrojone w połączeniu ze sprężynami Irmschera i amortyzatorami Bilstein´a prowadzi się super. Na dziurach niestety nie jest zbyt komfortowo, ale dramatu nie ma :) -5