Lista ocen Opel Insignia II Grand Sport (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Witam ponownie posiadaczy lub osoby zainteresowane zakupem Opla Insignia GS 1,5 litra 165 km. Samochodem przejechałem dotychczas 1250 km (o 750 km więcej niż w moim ostatnim opisie). Według komputera pokładowego średnia prędkość na tym dystansie wynosiła 44 km/h a spalanie 7,5 litra na 100 km. Ostatnie 500 km to jazda głównie po drodze krajowej E7 w przedziale prędkości od 75 do 120 km na godzinę. W trakcie jazdy nie używam systemu S&S,...
~Pietia
Grand Sport 2.0 Turbo 260KM 191kW
Nie miałem przyjemności jeszcze nic kupować do auta prócz opon. Natomiast spalanie mnie powala. Przy tym silniku nie liczyłem na oszczędne spalanie ale przy naprawdę delikatnej jeździe po mieście komputer wyświetla 14,7l/100km. Najbardziej martwi fakt że występuje tam linia od lewej zielona (najmniejsze spalanie) zmieniająca się po prawej w czerwoną (największe spalanie) a ja jestem prawie na początku zielonej.
~marcjan
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Przy tej wielkości i mocy nie jestem zaskoczony. Lubię dynamiczną jazdę i auto spaliło średnio po 3700 km 9,2 l/100km. Jeżdżę po Warszawie i okolicach. Połowa to jazda w korku, połowa obwodnice i okoliczne trasy. Na trasiee przy 140 km/h spalanie 9 litrów, przy 120 km/h spalanie 7, przy 90 km/h bliżej 6,2.
~UTK2011
Grand Sport 2.0 Turbo 260KM 191kW
Jak na razie kupowałem tylko opony zimowe, więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć. Spalanie natomiast pozytywnie mnie zaskoczyło myślałem że przy tym silniku będzie potrzebował więcej: - miasto 12-13 l - trasa 9 l - średnia z przejechanych 9 tyś km 10,3 według wskazań komputera a nogi lekkiej nie mam myślę, że źle nie jest
~Agassi
Grand Sport 2.0 CDTI 170KM 125kW
Na tą chwilę nie ma zbyt wielu dostępnych zamienników części o czym należy pamiętać po upływie okresu 2 letniej gwarancji. Auto naszpikowane jest dużą ilością elektroniki co również wiąże się z faktem rozwiązywaniem wszelkich problemów w serwisie.
~Kolorowy plastuś
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Spalanie na poziomie 8,7l/100km - i nie zależy specjalnie od stylu jazdy - po prostu musi spalić i już. Miało spalać podobno 6,3 :) No ale jak się kupuje auto za 140 tyś to nie powinno się narzekać na spalanie :) Jeżdżę 50% miasto 50% trasa.
~Forek
Grand Sport 2.0 CDTI 210KM 154kW
Wieczne problemy z ADblue, DPF i innymi osprzętami w tym samochodzie, generalnie tragedia i brak zaufania do samochodu czy objedzie 1000km bez jakiegoś komunikatu (samochód miałem pewny z PL salonu z pewną historią)
~Rambo
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Niby jedynie 1500.. ale 165kM ma i nie oszukujmy się, jak ktoś ma ciężką nogę to spalić potrafi, zwłaszcza z klasyczną skrzynią automatyczną. Poza paliwem koszty jak w innych autach. Samochód dopiero na dotarciu więc nie mam co pisać.
~Krzysztof
Grand Sport 1.5 Turbo 140KM 103kW
Tak naprawdę obyło się bez większych awarii, więc głównym kosztem jest koszt paliwa. Rzeczy eksploatacyjne takie jak klocki, filtry, oleje, wycieraczki na akceptowalnym poziomie.

Usterki Opel Insignia II

Opel Insignia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~PiDżej
Grand Sport 2.0 CDTI 210KM 154kW
Auto jest ciężkie opony starczają na 25000 km. Spalanie znośne. Przeglądy serwisowe.....jak to w serwisie drogo. Jeżeli nie byłoby gwarancji to koszty serwisowe są duże.
Opel Insignia II Grand Sport