Lista ocen Peugeot 206 (644) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 756 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
miasto: 6 - 6,5 l/100km trasa: 5 - 5.5 l/100km (100-150 km/h) 6 l/100km (>150km/h non stop) w/w dotyczą oczywiście jazdy z klimą minimalne: 4 - 4,5 l/100km (90 km/h bez klimy) ceny przeglądów typowe dla ASO (czyt. drogo!) naprawy jeszcze droższe, ASO nastawione na wymianę tego co żle działa, a nie na faktyczną naprawę; do tego z elektryką nie dali rady, ale uczciwie sie do tego przyznali i oddali auto bez zapłaty.
~Lawender
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Paliwa 1.4 75KM potrafi zużyć tyle co nic. 90km/h V bieg 2.5k obr/min dało mi niespełna 5 litrów benzyny na 100km Jazda w mieście nie powoduje drastycznego apetytu na paliwo. Jestem naprawdę baaardzo zadowolony. Przez ostatni miesiąc jazdy mieszanej z przewagą \"trasa\" średnie spalanie kształtuje się na poziomie 6,10L Pb95 / 100km trzeba przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony.
~Rafał
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
pali duzo(jak na 1.1) tzn ok 7.5 l na 100 km/h przy czym warto zwrocic uwage ze auto nagradza za grzeczna jazde tzn na trasie przy 90 km/h pali 4.7 l /100 km..tylko kto tyle jezdzi;) PRZEGLADY W ASO PEUGEOT TRAGEDIA CZESCI BARDZO DROGIE.za sam przeglad na 50 000 km dalem 1300 zl.tez prawda ze nie mam porownania ale mam wrazenie ze to sporo kasy jak na autko ktore jest warte ok 16500 zl.
~Pług
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jak ktoś ma delikatną nogę to spokojnie zmieści się w mieście w 6-6,5/100km, a na trasie troszkę ponad 5/100km, ale na taki wynik trzeba się starać, normalnie trzeba liczyć się z 6,5-7/100 w mieście i do 110km/h na trasie 6/100 a jak ktoś lubi przydepnąć to wynik 8/100 w mieście też będzie do osiągnięcia. Ogólnie uważam że jak na taką pojemność silnik mógłby palić troszkę mniej, ale też nie jest źle.
~Konrad
Cabrio 1.6 i 16V 109KM 80kW
Samochód od 2 lat jest bezawaryjny, koszty podstawowego serwisowania, utrzymania i wymian rocznie wynoszą poniżej 1000zł. Odnośnie spalania się nie wypowiem, ponieważ nie jeżdżę nim na długich dystansach, a pełen zbiornik paliwa wystarcza mi na około miesiąc. Spalanie w komputerze równe 10 litrów, ale jak ktoś chce jeździć ekonomicznie, to spokojnie można zejść niżej.
~jojo879@wp.pl
Kombi 1.4 HDi 70KM 51kW
Fakt dużo jeżdżę sam. Zużycie średnie 4 litry!!!!!. W wakcje w pełnym rynsztunku ale z nowu na trasie - podobnie. W zimie troszkę więcej 4,2. Najbardziej fajne jest to że w lecie tankuję do pełna i wiem że tysiączek spoko oblee. W zimie przy 850 muszę już szukać kasy na tankowanie. Dodam że ze względu na niskie zużycie nie kombinuję z paliwem i tankuję w Orlenie choć drogo.
~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Pomimo tanich części i dużej ilości zamienników, sporo przeprowadzonych napraw wymagało rozebrania silnika lub też większych ingerencji w strukturę samochodu. Np. wymiana belki skrętnej z tyłu wymagała kilkunastu innych, mniejszych napraw przez co podwyższone zostały koszty. Bardzo ekonomiczny silnik przez dłuższy czas rekompensuje zdenerwowanie naprawami.
~rzarzyk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
9/10 przez spalanie - tu mógłbym bardzo dużo napisać. Auto pali jak szalone - prawdopodobnie są tego 3 powody: 1. Niewielki silnik + niewielka moc + masa własna powodują, że silnik musi być żyłowany do 3-3,5 k obr. 2. Stary konstrucyjnie motor 3. U mnie były to krótkie dystanse po mieście. Na autostradzie powyżej 100 kmh człowiek miał strach w oczach
~użytkownik
Hatchback 5d + 1.4 HDi 70KM 51kW
Niskie spalanie, niewielkie koszty części. Kupowałem kilka części blacharskich, kilka części zawieszenia i ich cena była normalna. Wykosztowałem się na filtr paliwa jakieś 180złotych. Jednym z większych wydatków była elektryczna pompa wspomagania, która uszkodziła się przy stłuczce u poprzedniego właściciela (złamany kawałek plastiku).
Dziennik kosztów dla Peugeot 206
6,1
8,3
9,4
~ryszard
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Nie wim skąd się biorą super opinie o niskim spalaniu. Nie jeżdżę jak wariat, ale też nie lubie się wlec na drodze po to żeby pobić rekord oszczędności. Spalanie liczę od tankowania do tankowania, ruch mieszany, trochę miasto, trochę trasa. Nie udało mi sie zejść poniżej 5,8/100 (cały czas klima). Zimą dochodziło nawet do 7,5/100. Jak na 1,4HDi to niemało.