Lista ocen Peugeot 306 I (105) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walazziozzzz
Hatchback 2.0 121KM 89kW
szkoda że nie ma 6 biegów ale i tak nie jest źle - 1-60 2-100 3-140 , czwórki nigdy nie dociagnalem bo po co ;), jakby biegi były krótsze to zwiekszyło by się przyspieszenie, brakuje 6 biegu - na 5 idealnie jedzie sie 90 i jak ktos chce smigac na autostradzie 120-140 to 5 bieg ma troche za wysokie obroty - wtedy bardzo brakuje 6 biegu, wsteczny nie do konca precyzyjny ale jak miałem 3 samochody to w zadnym wsteczny nie wchodzi idealnie wiec to...
~Bartek>J.
Hatchback 1.6 89KM 65kW
Jak zwykle wsteczny czasami zazgrzyta (wyczaiłem że przed włączeniem wstecznego należy najpierw włączyć 5 a potem dopiero wsteczny w ten sposób eliminuje się przecież tak nie przyjemny zgrzyt), a i podczas trzymania gałki biegów przy wkładaniu 3 po puszczeniu sprzęgła takie dziwne uderzenie w gałkę (nawet jeśli próbuję zrbić to delikatnie - może tak ma być??!!), biegi dosyć długie ogólnie oceniam na "dobrze"
~Marshall
Sedan 1.4 75KM 55kW
Wsteczny prawie zawsze się zacina. Albo nie wchodzi lub wejdzie ale po chwili wyskoczy. Jedynka troszkę z oporem jeżeli auto jeszcze się toczy ale ogólnie ładnie wchodzi. Pozostałe biegi idealnie. Doskonała 2 i 4 jeżeli chodzi o 3 to zdecydowanie za krótka. Przy rozpędzaniu samochodu 3 wystarcza na około 10 - 15 km/h wzrostu prędkości.
~Czarek J.
Cabrio 1.8 101KM 74kW
Słyszałem, że to normalne, kiedy każdy bieg wchodzi ze zgrzytem we francuzie. Jakoś z tym żyje od kupna. Ale często trójka nie chce wejść, a kiedy zrzucam z 5 na 4 nieraz zgrzyta jakby skrzynia miała się rozpaść . Podkreślam, że olej wymieniam co pół roku, a mechanizmy są w dobrym stanie.
~7 rok z Peugotem
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Skrzynia jak skrzynia, nie ma do czego się przyczepić. Jak w każdym innym samochodzie czasem zdarzy się niefartowne ustawienie trybów i problem z wrzuceniem jedynki czy wstecznego. Standardowy numer z puszczeniem i ponownym wciśnięciu sprzęgła rozwiązuje problem.
~TheCarpik
Sedan 1.4 75KM 55kW
Skrzynie we Francuzach nigdy nie były jakieś precyzyjne. Odczuwam delikatne chrupnięcie przy wrzucaniu dwójki - biegu, który w sumie jest najczęściej używany. Nie jest to znów jakoś wielce bolesne, ale czasami szczegóły potrafią drażnić uszy.
~zawadzkimi
Hatchback 2.0 121KM 89kW
Przełożenia dobrze dobrane, choć \'piątką\' mogłaby być \'dłuższa\'. Uwaga! W skrzyni sześciobiegowej szóstka wcale nie jest dłuższa!! Czasami problem ze wrzuceniem jedynki gdy auto jeszcze się toczy. Ponowne wduszenie sprzęgła pomaga.
~tomaszw80@o2.pl
Cabrio 1.8 101KM 74kW
Ładnie wybiera biegi, precyzyjna. Wsteczny czasem wejdzie z oporem, wystarczy wysprzęglić. W pewnym momencie biegi zaczęły wchodzić ciężko - samo minęło po 2-3ch dniach. Oleju w niej w ogóle nie wymieniam. Bez zarzutów.
~Smok_Mlekopij
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Niestety skrzynka francuzom nie wyszła. Standardowo problem z wbiciem wstecznego, czasem jedynki. Dość toporna. Swoją musiałem wymienić, bo posypało się jakieś koło talerzowe (kupiłem drugą ze szrotu za 450zł).
Dziennik kosztów dla Peugeot 306 I
6,7
9,7
9,1
~kosa1392
Hatchback 1.4 75KM 55kW
13 lat 320 000 km a olej do tej pory nie byl wymieniany ( informacje poptrzedniej wlaścicielki moja ciocia ) wszystkie biegi wchodza bardzo dobrze dopiero po 15 godzinach ciaglej jazdy 5 bieg kiepskow wchodził :]