Lista ocen Peugeot 307 I Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW 2002-2005 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kowal
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Bardzo fajny silnik o niezlej dynamice na nasze drogi, przy wyprzedzaniu idealny. Jeden i podstawowy warunek to taki ze trzeba lac paliwo \"bezsiarkowe\", zwykla ropa nie wchodzi w gre, po tym zaczynaja sie problemy, z ktorymi nie radza sobie nawet w ASO. W moim przypadku wymiana filtra paliwa (ktory byl zapchany po tankowaniu tzw zwyklej ropy) pomogla zaoszczedzic jakies 3-5 tys zl na ktore chcieli mnie naciagnac wlasnie w ASO.
~picollo21
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Silnik doby i elastyczny, daje duzo mocy juz od 1600 obr. Filtr FAP bardzo kosztowna sprawa, czujnik podcisnienia + przewody - 1000 PLN, wymiana filtra FAP - 2500 PLN. Wbrew pozorom to jest drogie auto. Pol roku uzytkowania wydatek 5000 PLN. Musze teaz odpoczac od francuskiej motoryzacji.... jamais plus !!!
~Marcin L.
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Gdyby nie filtr FAP, który dyskwalifikował auto jako zdatne do jazdy po mieście byłoby naprawdę dobrze. Praktycznie 50% czasu użytkowania silnik w trybie serwisowym co za tym idzie brak turbo. Po przegonieniu na trasie wracał do normy, potem znowu wyskakiwał błąd filtra.
~Krzysiek
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Powiem krotko rewelacja, jestem pozytywnie zaskoczony wysoka kultura pracy, wyciszeniem komory silnika a przy tym dla oszczednych potrafi byc bardzo ekonomiczny, a dla tych ktorzy lubia troche poszalec to ma wysoki moment bo az 250 Nm, co przy wyprzedzaniu ma znaczenie
~thule1
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Jest to mój pierwszy diesel, więc nie mam porównania z innymi silnikami diesla czy to peugeota czy innych marek. Ogólnie jestem zadowolony, silnik nie pracuje jakoś przesadnie głośno, klekot nie przeszkadza, jadąc 140 km/h można spokojnie słuchać radia
~ROMEK!!!
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
1.6HDI 11OKM przy jeżdzie na traie pojawiasię zęsto uczucie wpadania w próżnię jakby silnik się zawieszał jedyna rekompensata to dynamika i elastyczność ale poczucie ze coś tam nie gra jest!!!!przy wyłączaniu silnik kozłuje
~Marcin
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Doskonały diesel!!! te bujdy ze sie psuje to pewnie wymysł konkurencji ponadto bardziej oszczedny niz inne diesle np. niemieckie TDI i mniej klekocze od niemców. Aha i wcale sie nie przegrzewa jak to mowia niektórzy.
~Rychu
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Silnik nie sprawiał żadnych problemów, wymiana olejów i to wszystko. Mokry dpf to po prostu dolewka w ASO co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i tyle. Żadnego wypalania itd. więc bez problemów w mieście.
~zukes
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
jak dla mnie ten silnik jest OK. Mocy mi wwystarcza ( 110KM) , bez problemu odbywa się każde wyprzedzanie. Nie mogę dać oceny doskonałej bo to nie bmw7 albo mercedes klasy S
~Krzyw
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Silnik to straszny mół, ledwo pali zimą i dużo pali paliwa olej zmieniany co roku, co jakieś 7-9 tyś a i tak się rozleciał
Peugeot 307 I Kombi