Lista ocen Peugeot 307 II (144) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~codenamepawel
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Jeżdżę dość energicznie, więc i spalanie mam wyższe, miasto w cyklu mieszanym (rano w miarę płynnie, po południu korki) pali 10-11l/100km. Na trasie 7-7,5l. Jeżeli chodzi o serwis, to najlepiej znaleźć dobry serwis poza ASO, na pewno zaoszczędzimy sporo, za rozżąd powiedzieli 1800, a w tych pieniądzach zrobiłem sporo innych rzeczy poza ASO.
~Krzysztof
Hatchback 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Niskie i to jest ogromny plus. Części i naprawy Peugeotów są tańsze niż niemieckich aut, a wcale nie psuje się częściej. Spalanie w granicach 5-8 litrów. Przy jeździe 90 mamy 5 lub mniej, przy 140 koło 6,5, natomiast przy 170 koło 8. W mieście 6 bez korków, 8 przy dużych korkach. Nie ma na co narzekać zdecydowanie
~ttomi1981
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Zużycie paliwa około 6 litrów, na trasie przy spokojnej jeździe około 5litrów/100km. Przy maksymalnych prędkosciach około 10litrów/100km. Serwis Peugeota to porażka (dwa miesiące nie mogli poradzić sobie z usterką) kombinują jak mogą a ceny wysokie (co 20tys. wymiana klocków, w zwykłym warsztacie wymieniłem po 60tys.km)
~Adamus
Sedan 1.6 HDi 110KM 81kW
To jest Diesel! Te silniki nie lubia wysokich obrotow mimo, ze nie sa to juz te same silniki jak dawniejsze klekoty. Przy normalnej jezdzie, powiedzmy do 2tys obrotow, spalanie jest takie jak napisalem, a na warunki miejskie, taki styl jazdy wystarczy do normalnej jazdy. Trzeba miec ciezkie kopyto, zeby spalil 7-8l.
~Wiśniewski
Cabrio 2.0 16V 140KM 103kW
Daję cztery plus. Większość części pasuje od standardowego peugeota 307. Koszty wszystkich części zamiennych nie odbiegają od średniej, a nawet są niższe. Koszty paliwa traktując auto jako dla przyjemności bym pominął, jeżeli ktoś chce tanio to instalacja LPG 2,6 tyś zł i jeździmy za 20 zł 100 km.
~Janusz
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Dość spore spalanie jak na gabaryty i wielkość silnika, do 90km/h jest niskie, a powyżej 110 rośnie astronomicznie. Dużo drobnych usterek, zamienniki kiepskiej jakości, a oryginały z ASO drogie, są też nietypowe rozwiązania, np. zintegrowane tylne tarcze i łożyska, co podnosi cenę takiego elementu.
~Kubeusz
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Bardzo przyzwoite spalanie autka przy poruszaniu się do 110 km/h. Średnio spalanie z udziałem miasto/trasa - 30%/70% odnotowuję 5,3 l/100km. Wartości liczone z tankowań, bo komputer od dłuższego czasu przekłamuje. Ceny części zawieszenia, które na naszych drogach dość szybko padają, są do przełknięcia.
~Darek
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Spalanie w moim samochodzie to 9 litrów. Mam do pracy 15km przez miasto. Ciągle światła i dużo postojów. Dodatkowo mam dość ciężką nogę i 1,6 110km ganiam dość mocno. Kiedyś robiłem test i jechałem super ekonomicznie i wyszło mi 7,5. dałem sobie spokój 1,5 litra więcej a tyle fajniej:-)
~Look7
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Mam go dopiero pół roku. Poza niewielkimi usterkami które musiałem usunąć po poprzednim właścicielu. Jak na razie nowych brak i oby tak zostało do końca eksploatacji u mnie. Jeśli chodzi o spalanie. Myślałem, że będzie z 1 litr mniejsze na 100 km. Pali około 8 liter benzyny na 100km.
~jakub_chudziński
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Komputer pokazywał spalanie na poziomie 6,5 l/100 km, ale zakładam, że ktoś jeżdżący delikatniej lub mniej po mieście spokojnie zejdzie do 5 l. Takie więc jeden z największych plusów tego samochodu. Jeśli chodzi o części, to jest dość tanio, tylko ta liczba napraw...