Lista ocen Peugeot 508 I SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Trochę się bałem automatu w tym samochodzie ponieważ ma japońska skrzynie aisin, trochę poczytałem przed zakupem, w 2010 roku producent istotnie poprawił jej jakość, to klasyczny 6 biegowy automat, rozsądnie eksploatując i wymieniając olej powinna bez problemu dojechać do 250 - 300 tys km. Sama skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie bez szarpnięć, opóźnień. Oczywiście są skrzynie szybsze np. Dsg ale automat do tego samochodu i silnika pasuje...
~HR
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Skrzynia jest dobra, największy problem to zestopniowanie 1 i 2 biegu... mam na myśli powolną jazdę, na jedynce są za wysokie obroty a na dwójce za niskie. np. na osiedlowych uliczkach dojeżdżamy do skrzyżowania, samochód się toczy, ale na dwójce może się z dusić a w tym momencie z trudem można wrzucić jedynkę, bo samochód jest w ruchu. Poza tym ok. długie przełożenia kolejnych biegów. przy 120km/h mamy równo 2000 obrotów.
~wtomeg
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
6 biegowa i strasznie wolna. Jeśli lubisz dynamiczną jazdę będziesz zawiedziony. Łopatki przy kierownicy to zbędny gadżet - używałem ich tylko przy jeździe górskiej do hamowania silnikiem. ASO nie przewiduje wymian oleju w skrzyni. Ja robiłem to w zakładzie specjalizującym się w automatach i kosztowało to 300 Pln. Polecam nie oszczędzać na tej czynności. Do konca skrzynia nie wykazywała żadnych oznak zużycia.
~Adilans
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Skrzynia zmienia biegi płynnie bez szarpanka. Odpowiednio dopasowuje biegi do sytuacji. Tylko kilka razy wspomoglem się łopatkami przy kierownicy. Jedyny minus to delikatnie późniejszy start z miejsca ale można się do tego przyzwyczaić
~peugeot508SW
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Manual 6 biegów - biegi płynnie nadal wchodzą, ale drążek ma swój ruch jak go wymusimy - nie wpływa to w żadnym stopniu na przełaczanie biegów, bo to nadal super działa. Tylko zwracam uwagę.
~Marcin Z
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Skrzynia wolna, ale bardzo płynna, nie szarpie w korku (w przeciwieństwie do dwuskrzydłowej). Do wyprzedzania trzeba się przyzwyczaić i jest ok. Olej wymieniłem po 60k, ponoć niezawodna
~Marcin
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
klasyczny automat. Na początku żałowałem że nie dwusprzęgłowa, ale ta jest lepsza w korku (przynamniej porównując do renault, która czasem się gubi). Można zmieniać manetkami przy kierownicy - fajna opcja
~TomaszT
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Manualna skrzynia fatalna w porównaniu z grupą VW, np Seatem. w 12 letni Seacie Toledo skrzynia chodziła dużo lepiej mimo że przebieg miałem 250 tyś a w Peugeocie mam 100 tyś.
~Maciek
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
zmienia biegi ok ale ma słyszalne cichutkie wycie. zgłosiłem do ASO to dali mi się przejechać kilkoma 508 i było to samo. to uważam za porażkę. tym bardziej, ze lifting też tak ma.
Dziennik kosztów dla Peugeot 508 I SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
6,7
~sandman8
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Plynnie pracuje. Nie wymaga dużych ruchów i bez problemu wybacza błędy. 6 biegów o płynnych przełożeniach daje rade podczas przyspieszania po zmniejszeniu prędkości bez redukcji biegu.
Peugeot 508 I SW