Lista ocen Renault Clio V Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW 2019-2020 (11) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartero
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Ktoś może powiedzieć, że mało dynamiczny i trzeba go wyżej kręcić by wykrzesać z niego coś więcej. Dla mnie jest idealnym kompromisem pomiędzy dynamiką a spalaniem paliwa. Wcześniej jeździłem Citroenem C4 z silnikiem benzynowym 1.4 90KM, więc moc 100 koni i turbo dla mnie jest czymś wystarczającym i daje momentami sporo frajdy z jazdy. Poza tym pracuje kulturalnie jak na trzy cylindry, oczywiście gdy już się rozgrzeje.
~tomasz
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Mimo pięciu biegów dynamika jest naprawdę zadowalająca. Przyspieszenie do setki lepsze niż w specyfikacji technicznej. Elastyczność także jak najbardziej OK. Bez problemu i w wysokim komforcie można jechać utrzymując prędkość autostradową lub nawet nieznacznie ją przewyższać. Silnik dość wolno się rozgrzewa. Na trasie spalanie w przedziale 5 - 6,5 /w zależności od jej rodzaju; w mieście 7,5 - 8.
~Janek
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Niby tylko 100 km, ale przy tak niskiej masie, zapewnia fajne osiągi. W zupełności wystarcza do miasta, jak i na trasy. Naprawdę niskie spalanie około 6 litrów w mieście. Co prawda, kiedy jest zimny to trzęsie się cały samochód, lecz w końcu to 3 cylindry. Kiedy się nagrzeje to nie słychać go wcale, a kultura jego pracy znacznie się poprawia.
~Mariusz
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Wystarczający do miasta i na dłuższą trasę. Na zimnym silniku wyczuwalne drgania na postoju. System start/stop moim zdaniem zbyt często się włącza, ale można go wyłączyć. Nie ma dużego apetytu na paliwo - średnio ok 5-5,5 l miasto/trasa. Jednak przy większych prędkościach autostradowych spalanie powyżej 7 l to norma.
~użytkownik
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Dobra strona tego auta - mimo niewielkiej pojemności, mocy i momentu obrotowego nie brakuje. Przyjemnie jeździ się po mieście, cicho i dynamicznie, a w trasie również spokojnie można powyprzedzać w razie potrzeby. Prędkości autostradowe do 130-140 km/h osiągalne we względnym komforcie jeśli chodzi o hałas.
~Kacper
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Myślę że każdy kto kupuje te auto w przemyślany sposób wie że to auto miejskie i jak na miejskie standardy ten silnik jest w 110% wystarczający. Na trasie też niczego sobie, spalanie niskie a dynamika na poziomie. Jak na 3 cylindry jestem pod wrażeniem.
~mazowszanin
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Plusy to dynamika, brak bezpośredniego wtrysku. Minusy to wibracje, które na postoju czasem przenoszone są do środka. Może jak poduszki silnika się wyrobią to problem zniknie.
~eddy
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
dynamiczny i ekonomiczny jak na tą klasę
~Posiadacz
Ma się wrażenie że pod maską jest powyżej 2.0
~Zadowolony klient
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Padaka, psuje się od patrzenia.
Renault Clio V Hatchback 5d